Kusové koberce

Kusové koberce volte dle konkrétní místnosti

Doby, kdy v každém místnosti pokrýval podlahu celoplošný koberec, jsou již dávno pryč. Moderní jsou zejména hladké podlahy typu vinylu či masivního dřeva. Zapomenout přitom nemůžeme ani na plovoucí laminátové podlahy a marmoleum. Všechny mají společné jmenovatele, a to unifikovaný vzhled v kombinaci s ne příliš příjemným došlapem. I proto je zapotřebí vybrat správný kusový koberec, který podlahovou plochu dokonale oživí a bude příjemný na dotek. Jaké by měly být jeho rozměry a podle čeho jej volit?

Kusové koberce

Zdroj obrázku: bytema.cz

Rozmanité rozměry a tvary

Co se týká rozměrů, jen stěží bychom hledali nějakou univerzální délku a šířku. Pravda je ovšem taková, že nejčastějšími variantami jsou modely o rozměrech 230×340 nebo 300×400. Vybírat ale lze klidně i úplně jiné, větší či menší. Vše by se mělo odvíjet od prostoru, který by měl kusový koberec pokrývat. Tvarově jsou nejoblíbenější obdélníková provedení. Jinak ale není problém vybírat i ovály a kruhy.

Každá místnost má svá specifika

Brát v potaz bychom měli především fakt, že každá místnost je v něčem originální. Například chodba si vyžaduje kusové koberce, které budou podlouhlé. Často má totiž tato místnost právě tvar obdélníku. Do koupelny se naopak hodí spíše menší oválné koberečky, jež zaplní prostor, na který stoupáme, když jdeme ven z vany či sprchového kouta. Do obývacího pokoje se hodí jakékoli varianty a od věci nejsou ani ty kulaté.

Kusové koberce

Zdroj obrázku: bytema.cz

Hodit se mohou i specifická provedení

Jestliže chcete vsadit na vyloženě neotřelý vzhled, volte designové variace ušité tradičními metodami. Jmenovat bychom mohli třeba ručně vázané a všívané koberce. Jejich povrch má specifickou podobu a hodí se prakticky kamkoli. Zapomenout nemůžeme ani na ručně tkané koberečky menších rozměrů, jež dokážou okořenit jakýkoli interiér. Že nevíte, kde najít ten pravý model právě pro vás? Podívejte se na nabídku společnosti Bytema a určitě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: bytema.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *