Záclony a závěsy do ložnice

Možnosti vytvoření intimního prostoru v ložnici jsou dnes poměrně zajímavé a není problém najít takové závěsy do ložnice, které budou vypadat moc hezky. Pokud budete vybírat závěsy anebo jiné zastínění do ložnice, pak máte jedinečnou šanci vybrat si optimální variantu. Podívejme se tedy kompletně na možnosti, které se vám naskytují. O fakt, že zastínění oken ložnice může být opravdu pestré, se následně přesvědčíme.

Klasické žaluzie příliš romantiky nevykouzlí

Do oken u většiny místností stačí dát žaluzie a zastínění máte vyřešené se vším všudy. K dispozici jsou dnes především standardní hliníkové žaluzie, které dokonale zakryjí prostor výplní oken. Zastínění oken je takto vyřešeno maximálně pohodově, nicméně z pohledu celkové atmosféry se nejedná o zrovna ideální volbu. Hliníkové žaluzie nejsou z pohledu nějaké romantiky vůbec ideální volbou, a když si je pořídíte, pak je musíte doplnit o záclony, jež vytvoří tu pravou atmosféru.

Látkové žaluzie

Mnohdy jsou závěsy v ložnici řešeny spíše jako látkové žaluzie, takže je možné vše spojit dohromady a celkové zastínění pak bude maximálně vyhovující. Látkové žaluzie jsou ovšem docela náročné na údržbu. Lapají hodně prachu, což je značně nepříjemné. Optimální je tedy tyto žaluzie pravidelně vysávat. Neměl by to být ale velký problém. Při koupi těchto žaluzií efektivně spojíte funkci závěsů a klasických žaluzií.

Ostatní typy zastínění v ložnici

Do ložnice se bezesporu hodí i různé jiné záclony a závěsy. Pokud patříte mezi vyznavače poněkud drsnějšího prostředí v ložnici, pak lze volit třeba korálkový závěs anebo závěsy podobného charakteru. Rozhodně ale není problém vybrat i velké zatemňovací závěsy, které dokážou vytvořit opravdu intimní atmosféru. Jinak není špatné závěsy přímo doma ušít. Látky na závěsy jsou k dispozici v různých variantách provedení.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *