televize

Jak vybrat televizi, anebo které funkce nevyužijete

Výběr televizorů je dnes neskutečně pestrý a mnozí z nás většinou razí názor, že nejdražší televize bude nutně ta nejvýhodnější. Opak přitom může být pravdou a mnohdy i skutečně nejlevnější televize mohou být vynikající a pro běžného diváka maximálně dostačující. V následujícím textu se tedy soustředíme a výběr televizoru z obecného hlediska a především také na to, které funkce televizoru jsou pouze pozlátkem prodejců, jež si díky jejich existenci pouze uměle zvyšují svůj vlastní zisk…

Výběr televize dle umístění

Hodně důležité je bezesporu zejména umístění samotné televize. V mnohých případech může tkvět hlavní problém ve volbě příliš malé televize, na kterou neuvidíte anebo příliš velké obrazovky na relativně malou vzdálenost, z níž budete televizi sledovat. Ideální je změřit si přesně místnost a pak se rozhodnout pro konkrétní televizi. Dívat se na televizi je vhodné přímo v úrovni očí, a tak zhruba z 3 až 4 metrů.

Úspornost provozu televize

Velmi důležitým ukazatelem je v každém případě také celková úspora na provozu televizoru. Mnohdy se může jednat o poměrně vysoké částky. Ideální z pohledu úsporného provozu jsou zejména LED televizory. Ty fungují na podobném principu, jako je tomu u LED osvětlení. Jejich provoz je tak maximálně nízkonákladový. Jinak jsou k dispozici i levnější LCD televizory. Plazmové televize již pomalu vyklidily prostor.

Co u televize nebudete potřebovat

Mnohé společnosti lákají na spousty různých vychytávek, které ale nikdy nevyužijete. Mnohé si pouze vyzkoušíte a pak již nenaleznou žádnou funkčnost. Podívejme se na některé tyto rádoby vylepšení podrobněji.

Internetový prohlížeč

Jedničkou ve zbytečnostech u nových televizorů je přítomnost internetového prohlížeče. K jeho ovládání je zapotřebí ideálně bezdrátové myši. Stahování je nerealizovatelné a internet mnohdy i vinou televize maximálně pomalý.

Ultra HD rozlišení

Pokud nejste brutální fanoušci maximálního rozlišení, kdy uvidíte i miniaturní mouchu anebo mravence, pak je zbytečné do takovýchto záležitostí investovat své peníze.

3D

Dívání se na televizi ve 3D brýlích vás čeká tak maximálně jednou, když si brýle budete chtít vyzkoušet. Absence 3D pořadů a nepřirozenost celé podávané vás zcela jistě odradí, i když nabídnou mnohé led televize akce, v nichž jsou skutečně levné i s 3D funkcí.

Televize s DVD

Integrované DVD v televizi také není úplně ideální nápad. Televize s DVD je navíc poměrně drahá. Filmy jsou dnes k dispozici přímo na internetu ke stažení do HDD televizoru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

 1. lenka Odpovědět

  Dobrý den, vybíráme televizi. Myslíte, že je tento model na hyperzbozi.cz/televizory dobrá volba. Děkuji za rady…

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Dobrý den,
   tv se mi docela líbí. Já osobně mám Samsung. LG je ale taky dobrá značka. Internetový prohlížeč, který televizi chybí, potřebovat nebudete. Full HD je super.
   Radek Štěpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *