topsecurity-cz_z-fyzicka_ostarha1

Zabezpečení domu: Jak, jak rychle a za kolik?

Z čeho má strach vlastně každý, kdo vlastní nějakou nemovitost? Vždy je nutné mít se na pozoru před možností, že by vás vykradli. Stačí jen maličkost, třeba otevřené okno v patře nebo na balkoně a už brzy můžete přijít opravdu o hodně. Zloději se v posledních letech odhodlají i tehdy, když zrovna nejsou obyvatelé domu na dovolené, ale sedí třeba doma u televizní obrazovky. Drzost zkrátka nezná mezí, ale naštěstí existuje spoustu možností, jak na každý pád něčemu podobného zabránit. Pojďme si představit, jaké jsou na trhu možnosti zabezpečení objektů.

Klíčem je kombinace několika možností

Co je v tomto směru hodně důležité? Kombinace fyzické ostrahy a technických vymožeností, jako jsou třeba elektronické zabezpečovací systémy. Efektivita pak bude na maximu.

Fyzická ostraha je osvědčeným způsobem ochrany objektů, který se používá ve velké míře ještě dnes. Únik informací nebo vandalismus, krádeže, oheň, havárie nebo přírodní katastrofa, od toho všeho dokáže ochránit vaše obydlí právě tento prvek bezpečnostního systému. Fyzická ostraha objektů zahrnuje nejen strážní službu, ale i ochranný doprovod nebo bezpečnostní výjezd (zásah). Podle důležitosti a významu pro bezpečnost ji mají na starosti nejčastěji zkušení zaměstnanci provozovatele objektu, příslušníci ozbrojených sil, ale také zaměstnanci příslušných bezpečnostních služeb.

topsecurity-cz_elektronicke_zabezpecovaci_systemy-honeywell

Zdroj obrázku: topsecurity.cz

A jaké prvky má technická ostraha? Jde o všechna bezpečnostní opatření, která znemožní proniknout nepovolaným osobám do objektu, případně jim alespoň jejich záměr ztíží do doby, než dorazí příslušníci fyzické ostrahy. V prvé řadě jde o bezpečnostní dveře s alarmem, ale i zámky, rolety, mříže nebo automatická vrata, propouštěcí branky a samozřejmě také oplocení nebo bariéry proti vjezdu vozidel.

Další možností technického zabezpečení objektu, která se nabízí, je třeba zařízení elektrických zabezpečovacích systémů (EZS). Patří sem detektory, tísňové hlásiče, ústředny (řídicí jednotky), poplašná signalizace, přenosové, zapisovací či ovládací zařízení, skrze něž je narušení daného objektu či prostoru vizuálně a zvukově oznámeno.

Nyní si prohlédněme ty nejoblíbenější, tedy elektronické zabezpečovací systémy.

Elektronické zabezpečovací systémy EZS

Tyto systémy sestávají z několika různých prvků – ústředna, detektor pohybu nebo rozbití skla, signalizace alarmu, zapomenout nesmíme ani na ovladače systému (dálkové ovladače, biometrická čtečka, ovládat lze systém i přes ovládací panel nebo prostřednictvím internetového připojení).

A jak to vlastně celé funguje? Pokud je elektronický zabezpečovací systém aktivní a detektor zjistí nežádoucí pohyb v objektu, vydá neprodleně signál na ústřednu. Díky zabudovanému komunikátoru se o hrozícím nebezpečí dozvíte také, SMS zprávou nebo telefonátem. Kontaktována bude i bezpečnostní agentura, moderní komunikátory dovedou kromě SMS či dokonce MMS zpráv zabezpečit i kontrolu přes internet nebo ovládání zařízení umístěného v domě na dálku.

topsecurity-cz_z-dum_-_kopie

Zdroj obrázku: topsecurity.cz

Nejen během nebezpečí

Elektronické zabezpečovací systémy nabídnou víc než precizní ostrahu objektů všeho druhu. Je to třeba možnost plně automatizovaného obydlí. Na dálku si tak pustíte spotřebič v domě, ale také zatopíte, ještě než přijedete domů z práce, zalijete květiny na zahradě nebo rozsvítíte pod pergolou.

Instalace

Máte hned dvě možnosti. EZS můžete instalovat už v době, kdy stavíte rodinný dům (drátový), ale pokud nechcete už moc zasahovat do postaveného domu, máte možnost využít systém zcela bezdrátový. V malém bytě vyžaduje příprava bezdrátového zabezpečení zhruba na jeden den, pokud však EZS realizujete během stavby, bude to trvat samozřejmě o něco déle – instalace kabeláže je na prvním místě, poté, co se dokončí vnitřní omítky, instaluje se pak alarm.

topsecurity-cz_topsecurity3

Zdroj obrázku: topsecurity.cz

Plánování EZS a jeho instalace vyžaduje samozřejmě odborný dohled. Pokaždé je možné postupovat jinak, většina lidí poptá instalaci a veškeré možnosti kolem zabezpečovacího systému u několika firem, někteří však objednají u první společnosti, na kterou narazí. Samozřejmě, finální výběr je na vás. Důraz při výběru musíte dát na reference, nabídku a přístup, který daná firma nabízí.

Zabezpečení i pro garáže

Dnešní garážová vrata nabízí též ochranu proti vypáčení vrat a další, ale nelze říci, že jsou dnes k dispozici opravdu stoprocentně bezpečná garážová vrata – i proto je důležité chránit garáž elektronickou cestou. Magnetická čidla na vratech, pohybové čidlo instalované uvnitř garáže, napojení celého systému na domovní alarm. Kamery? Ano, ty rozhodně nejsou od věci.

topsecurity-cz_z-kamerove_systemy

Zdroj obrázku: topsecurity.cz

Pozor na pojišťovny

Když vybíráte bezpečnostní prvky, promyslete si dobře i to, kam je hodláte instalovat. Vyberte si firmu, která se prokáže platným certifikátem – a má tedy příslušné oprávnění k instalaci takového zařízení. Pokud pak totiž budete dokládat pojišťovně případnou škodu, může jinak nastat problematická situace.

Cenová relace

Jak vyjde elektronický zabezpečovací systém cenově? Zabezpečení garáže nebo chaty v rozsahu pěti a deseti tisíc korun, zabezpečení bytu si pak vyžádá zhruba deset až dvacet tisícovek. Rodinný dům pak vyžaduje v tomto směru investici zhruba 20 – 30 tisíc, zabezpečení firmy může vyjít ještě na vyšší sumu. Cena se liší vždy podle toho, jak je zakázka rozsáhlá a podle hodnoty využitých prvků a technologií.

Naším tipem je bezpečnostní agentury Top Security s.r.o.

Bezpečnostní analýza a důkladný audit, díky němuž navrhneme a realizujeme ideální řešení, důraz dáváme i na přijatelnou cenu celého zabezpečovacího systému.

Komplexní nabídka v oblasti komerční bezpečnosti. Nejmodernější technologie jsou samozřejmostí, naši pracovníci (nejen v centrále, ale i ti, kteří mají na starost fyzickou ostrahu), patří k nejlépe vyškoleným na trhu. Mimořádný standard služeb a výborná reprezentace. Technické zabezpečení přímo na míru.

topsecurity-cz_chcete_se_doma_citit_bezpecne_-_obratte_se_na_bezpecnostni_agenturu-3

Zdroj obrázku: topsecurity.cz

Využíváme moderních a velmi spolehlivých bezpečnostních systémů, důležitá je pro nás také efektivita a příznivá cena pro zákazníka. Spolu s divizí fyzické ostrahy vám nabídneme bezpečnostní řešení bez jakýchkoliv kompromisů.

Bezpečnostní audit a návrh je zcela zdarma! Působíme po celé ČR, disponujeme vlastním vývojovým centrem a pulty centrální ochrany.

Zdroj náhledového obrázku: topsecurity.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *