Žebřík náhled

Jak vybrat správný teleskopický žebřík

Obejít se bez žebříku v jakékoli domácnosti je umění. Čas od času se prostě potřebujete do určitých vyvýšených míst dostat a jinak to nezvládnete. Vymlouvat se na to, že střecha je dostupná i ze střešního okna anebo že strom lze zdolat i po kmeni, je přinejmenším zbytečné. Obzvláště dnes, když je nabídka kvalitních žebříků tak pestrá. Určitě nemusíte volit klasické zabírající velkou porci prostoru. Bohatě postačí spolehlivé teleskopické. Právě na jejich výběr se soustředíme.

Teleskopický žebřík

Zdroj obrázku: hobby.grimax.cz

V hlavní roli konstrukce

U jakéhokoli žebříku hrají velmi důležitou roli celková pevnost a nosnost jeho konstrukce. Zcela jistě si všichni pamatujeme na provedení ze dřeva, která se vyznačovala praskajícími příčkami a jejich postupnou hnilobou. V současnosti je situace jiná. Teleskopické žebříky se vyrábí z velmi lehkého hliníku, díky němuž je jejich hmotnost úplně minimální. Vše je navíc kombinováno ještě s plastem, takže ani o bezpečnostní prvky nesmí být nouze. Nášlap musí být pevný, stabilní a noha nemůže uklouznout.

Jednoduchá obsluha

Vybíráte-li spolehlivý teleskopický hliníkový žebřík, soustřeďte se mimo jiné hlavně na jednoduchost obsluhy. Kompaktní tvar by měl zajistit, že se vejde bez potíží do kufru i menšího vozu. Rozkládací mechanismus musí být naprosto jednoduchý. Žebřík by měla rozložit a složit i křehká žena! Po zasunutí by žebřík měl navíc disponovat i přezkou se suchým zipem, jež zajistí to, že se nebude opět nechtěně rozkládat. Předejdete tak nepříjemnostem s poškozením vlastního zdraví, případně okolních předmětů a zařízení.

Teleskopický žebřík

Zdroj obrázku: hobby.grimax.cz

Další parametry

Promyslet byste si měli předem i požadovanou délku žebříku. Mnohé mohou být dlouhé klidně i okolo 8 metrů. Takovou standardní oblíbenou variací je 4,4 m. Díky této délce není vyžadován převoz konkrétního modelu na střeše. Ať už potřebujete jakékoli provedení, podívejte se na nabídku společnosti Grimax.cz a určitě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: hobby.grimax.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *