Dubové dveře

Stylové dubové dveře z masivu vydrží navěky

Když si mnozí z nás představí masivní dřevo, logicky mu jako první vytane na mysli dub. Právě tato tvrdá a vzhledově jedinečná dřevina dokáže nabídnout maximálně neotřelý vzhled, vysokou pevnost a spousty ostatních užitných vlastností. Pokud i vy uvažujete o pořízení nějakého nábytku z dubového dřeva, určitě neuděláte krok vedle. I proto se zaměříme dubové dveře z masivu vchodové i interiérové. Buďme tedy konkrétní a soustřeďme se na jejich hlavní přednosti, kterých, jak se společně přesvědčíme, není málo…

Vysoce kvalitní masivní dřevěné dveře

Hledáte-li symbol dlouhé životnosti, už nemusíte. Je jím právě dub. Mimo jiné jsou mi přisuzovány ještě další vlastnosti, mezi něž se řadí houževnatost a krása. Jestliže budou v domácnosti sloužit i velmi dlouhou dobu, nedojde ke změně jejich tvarů a také barevnost zůstane na vysoké úrovni. Jen jako vchodové dveře mohou sloužit i několik desítek let. U venkovních dveří byste ale měli počítat s nějakými těmi fyziologickými změnami, jež prostě a jednoduše přijít musí.

Výrobu dveří na míru

Dubové dveře jsou také typické tím, že je lze vyrobit přímo na míru. Padnou tak do jakýchkoli prostor dle potřeby na míru tak, jak je zapotřebí. Bez problémů je můžete integrovat jak do interiérových předělů mezi místnostmi, tak i do stavebního otvoru určeného pro venkovní dveře. Dubové dřevo je sice pevné, nicméně jeho zpracování není nijak výrazně náročné a zvládne to každý šikovný truhlář, případně firma.

Vzhled doladíte na míru

Vzhledově si můžete dubové dveře přizpůsobit dle vašich potřeb. U těch venkovních zpravidla dochází ke kombinaci masivního dřeva se skleněnými či kovovými prvky. Záleží pouze na vás, jak se k designu dveří postavíte. O bezpečnost se bát nemusíte, jelikož do interiéru se hned tak někdo jednoduše nedostane.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *