Alarmy do domu

Z jakých komponentů je složen alarm do domu

Zabezpečení objektu by mělo být v současné době jakousi samozřejmostí. Nikdy nevíte, kdy se k vám přichystá nezvaná návštěva. Poté, co přijde, už bývá bohužel pozdě. Realizace domovního zabezpečovacího systému přitom nemusí být nijak neřešitelnou záležitostí. Určitě není od věci vědět, z jakých součástí se celý systém alarmu nejčastěji sestává. Pokud to nevíte, jste na správném místě. Čtěte dál, vše vám prozradíme.

Čidla pohybu jako součásti alarmů do domu

Základem celého systému alarmu je bezesporu přesně rozmístěná síť senzorů pohybu. Ať už se nezvaná osoba pohybuje prakticky v jakékoli části objektu, alarm je velmi rychle spuštěn a vy jste upozorněni na její přítomnost. Optimálně byste v rodinném domku měli mít čidla především v předsíni a místnostech v blízkosti vstupů. Samozřejmostí by mělo být čidlo také v obývacím pokoji. V exteriéru jsou lepší spíše kamery, jež zaznamenávají pohyb v blízkosti objektu.

Alarmy do domu

Zdroj obrázku: macom-security.cz

Alarmy do domu mnohdy pojímají i požární hlásič

V dnešní době většinou alarmy do domu pojímají i požární hlásič. Jedná se v podstatě o druh čidla, jež se umisťuje do místností, kde vzniká potenciální riziko požáru. Typickým příkladem budiž technické místnosti s kotlem na tuhá paliva. Často se ale s tímto modulem setkáme i v obývacím pokoji, v němž je instalována krbová vložka, případně krbová kamna.

Alarmy do domu spojené s GSM modulem

Velké oblibě se v současné době těší také alarmy, jež jsou důmyslně propojené s GSM modulem. Ihned poté, co vnikne do hlídaného prostoru nečekaná návštěva, spustí se nejen siréna, ale dojde i ke kontaktování majitele objektu prostřednictvím SMS zprávy. Určitě není problém volit i systém propojených kamer a čidel. Na přehledné obrazovce můžete sledovat dění v hlídaném objektu. Alternativ je spousta. Podívat se můžete sami do nabídky společnosti MACOM SECURITY spol. s r.o.

Zdroj náhledového obrázku: macom-security.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *