Kancelářské židle

Návrhy kanceláří: S důrazem na kancelářské židle

Uvažujete, že vybavíte stávající kancelář anebo realizujete novou? Ať už je vaše situace jakákoli, neobejdete se bez spolehlivých pohodlných kancelářských židlí. Jak vybrat ty správné? Kritérií pro správnou volbu je opravdu hodně. My se pokusíme soustředit na ta nejznámější, podle nichž byste se měli orientovat. Váš nákup bude snazší a počítat s konkrétním kancelářským křeslem nebo židlí můžete i v rámci návrhu administrativních prostor.

Kancelářské židle mnoha druhů

Jakousi klasiku přestavují především konferenční židle. Vyznačují se poměrně jednoduchou konstrukcí a polstrováním. Nedisponují však prakticky žádnými ergonomickými prvky. Nejsou ovšem určené pro práci na počítači anebo jinou kancelářskou činnost. Podobné jsou i jednací židle. Ty se vyznačují otočným mechanismem. Hodí se logicky na jednání, kdy člověk vnímá mluvčího a okolí, nicméně nevykonává žádnou složitou činnost, při níž by si namáhal krční páteř. Do kanceláře pro dlouhodobé a trvalé využití se hodí mnohem více kancelářské židle. Praha s jejím centrem i periferiemi a jiné lokality plné administrativních budov budiž jasným dokladem této skutečnosti.

Kancelářské židle

Ergonomické prvky kancelářské židle či křesla

Zdravé sezení jako takové je pouhým mýtem. Vždyť tato poloha není pro člověka přirozená. My pouze můžeme našemu tělu ulevit, a to právě ergonomickými prvky kancelářských křesel a židlí. Jedná se hlavně o loketní a hlavové opěrky. Rozhodně se vyplatí myslet i na otočný mechanismus a zvedání či snižování sedáku. Polohovací by měla být i samotná opěrka zad. Čím více bude zkrátka konstrukce flexibilnější, tím se budete cítit lépe a půjde o takzvané aktivní sezení, jež je odborníky doporučováno.

Moderní design kancelářské židle

Na trhu se nachází spousta zajímavých unikátních designových provedení kancelářských židlí. Optimální je kombinace kovu a látkového potahu. Výborná je i kůže, jež především v létě dokonale chladí. Volba je už pouze na vás…

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Karel Odpovědět

    Pokud si vyberete správnou židli, tak lehce můžete předejít bolesti zad… Stejný princip platí i při výběru ostatního vybavení do kanceláří: consulta.cz/clanky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *