Rekuperace vzduchu

Rekuperace vzduchu: Jak na správný výběr rekuperační jednotky

Chtěli byste mít domácnost, v níž bude neustále cirkulovat čerstvý vzduch, a navíc eliminujete tepelné úniky z interiéru? Kdo by si něco takového nepřál? Nic není nereálné, jelikož lze celou situaci řešit nákupem rekuperace vzduchu. Jejím srdcem je bezesporu kvalitní a spolehlivá rekuperační jednotka. Jak na její výběr? Na ty nejdůležitější aspekty se zaměříme v následujících řádcích.

Certifikát pro rekuperační jednotky jako nezbytnost

Celý systém rekuperace vzduchu musí šlapat. Neúčinná jednotka je základem nesprávného chodu celku. I proto se soustřeďte na její certifikaci. Na trhu se lze bohužel setkat i s modely, jejichž účinnost padá až pod 80 %. Takovým je zapotřebí se vyhnout obloukem. Účinnost souvisí také s příkonem. Pohybovat by se měl zhruba mezi 80 až 100 W.

Minimální hluk systému rekuperace vzduchu

Hodně důležitá je u rekuperační jednotky také absence nějakých hlasitých zvuků. Především u nízkoenergetických domů je vnitřní hluk nepřípustný. Tradičně jednotky dosahují přijatelné hladiny hluku pohybující se okolo 35 dB. Jen pro srovnání. Lednička vydává hluk přibližně kolem 42 dB. U dodavatele se samozřejmě poptejte na konkrétní vlastnosti rekuperačních jednotek. Dozvíte se mimo jiné i data týkající se celkové spotřeby elektrické energie. Tento ukazatel by pro vás měl být klíčový.

Rekuperační jednotky

Zdroj obrázku: storc.cz

U rekuperace tepla vsaďte na správnou značku

Naším tipem pro efektivní řešení rekuperace tepla jsou moderní rekuperační jednotky Renovent. Ty vyrábí tradiční výrobce z Nizozemí Brink Climate Systems. Na trhu tato firma působí úspěšně již více než 30 let a své produkty vyrábí v moderním závodě nacházejícím se v městečku Staphorst. Aktuální typ je již součástí šesté generace rekuperačních jednotek této značky. Pořídit si jednotku i celý systém můžete například u společnosti Štorc.

Zdroj náhledového obrázku: storc.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *