Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie: 5 hlavních důvodů pro jejich pořízení

Dostatečné množství stínu v interiéru považujeme především v letním období za jakousi samozřejmost. Stavíte-li nový dům, anebo rekonstruujete stávající objekt, rozhodně se vyplatí právě na zastínění zaměřit. Řešit totiž lze hned několika způsoby. Klasiku představují interiérové žaluzie, rolety či venkovní stínění. Na poslední jmenovanou variantu se soustředíme mnohem podrobněji. Uvedeme si 5 základních důvodů, proč byste měli vsadit na venkovní žaluzie.

1. Maximální účinnost

Hlavní předností venkovních žaluzií je bezesporu efektivní zachycení světla. Pokud si zatemníte v interiéru veškeré vnitřní žaluzie, světlo dovnitř stejně půjde. Navíc dojde k tomu, že lamely pochytí část tepla. Prostor mezi žaluzií a oknem se silně zahřívá a teplo poté přechází do konkrétního pokoje. Především v letním období se stává z vnitřních prostor domu či bytu doslova skleník. Venkovní clona je efektivnější. Teplo zůstává venku. V zimě platí to samé i o chladu, který se přes žaluzie dostává dovnitř mnohem hůře, či dokonce vůbec.

Venkovní žaluzie

2. Maximální komfort ovládání

Vzpomínáte si na moment, kdy si děti hrály s tradičními provázky, které ovládají vnitřní žaluzie? Šili s vámi všichni čerti? Aby ne! Roztržení tohoto vodícího provázku vede ke zničení mechanismu sklápění lamel. Následné platby za opravy jsou poté značně nákladné. Moderní venkovní žaluzie jsou ovládány buď mechanicky, případně důmyslnějším systémem, anebo prostřednictvím elektromotoru. Stačí jen dálkové ovládání a jednotlivé lamely si nakloníte dle potřeby či vytvoříte nepropustnou clonu. Bez problémů lze celý systém jednoduše naprogramovat.

3. Zajímavý architektonický prvek

Elegantní venkovní žaluzie budou vašemu domu slušet! Vybrat si totiž lze z obrovského množství barevných odstínů. Přizpůsobíte je jednoduše fasádě tak, aby s ní buď stínění korespondovalo, nebo kontrastovalo. Je pouze na vás, zdali zvolíte nadčasovou černou, hnědou, béžovou či jakoukoli jinou barvu.

Venkovní žaluzie

4. Ochrana před vniknutím cizích osob

Venkovní stínění je také výhodné i v tom, že se stává překážkou při nečekané návštěvě. Zloději mají mnohem složitější situaci. Rozbít skleněnou okenní tabuli není přes stažené venkovní lamely nijak jednoduché.

5. Na vysokou míru hluku zapomeňte

Jestliže bydlíte na nějakém rušném místě, pak vsaďte rozhodně na exteriérové stínění. Vnitřními žaluziemi či roletami nemáte šanci snížit míru hluku. Zcela sklopený systém už jen tak jednoduše zvuky z ulice nepropustí.

Venkovní žaluzie

Obraťte se na specialisty v oboru

Prodejců venkovních žaluzií je spousta. Ne všichni ovšem poskytují spolehlivý sortiment. Našim tipem je společnost Sun Systém. Na trhu působí úspěšně již více než 20 let. Nabízí profesionální montáž sortimentu od prověřených dodavatelů. Zakázky realizuje po celé České republice i na Slovensku.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *