Skříň

Vestavěné skříně: Jak jich maximálně využít?

Vestavěné skříně měly původně především šetřit prostor v malých bytech. Dnes je jejich využít mnohem širší. Jejich výhodou je hlavně soustřeďování úložného prostoru na jedno místo a uvolňují prostor v interiéru, především tím, že opisují křivky zdi. Skříně tak nikde nevyčnívají a v bytě nepřekážejí.

Materiály vestavěných skříní

Vestavěná skříň se skládá z korpusu, který je tvořen bočnicemi, svislými nosnými prvky, policemi a samozřejmě dveře. Současným trendem je využívání přírodního materiálu, tedy dřeva. Používá se především buk, dub, třešeň nebo týk. Co se týká cen, nejlevnější je stále dřevotříska pokryta laminováním nebo dýhováním. U výplně dveří se také stále využívá zrcadlo. Zrcadlo totiž opticky zvětší prostor interiéru a navíc působí luxusně. Zajímavé jsou také barevná zrcadla. Trendem jsou měkké tóny barev. Mezi originálními a exotické materiály výplně dveří u vestavěných skříní patří třeba ratan, provázkové výplně nebo výplně z papyru.

 Posuvné dveře

Posuvné dveře už vestavěných skříní jsou opravdu nejpoužívanější. V rámci prostoru mají velkou výhodu, nepotřebují totiž žádné místo před skříní. Kromě asi 10 cm, které budete potřebovat na kolejnice. Ty slouží pro pohybující se dveřní křídla na kolečkách. Co se týká skládacích dveří, jakožto druhé možnosti dveří u vstavěných skříní, ty mohou být rozdělené na díly o různém počtu. Díly se navzájem spojují a jsou také s kolečky umístěny na kolejnicích. Zabírají však před skříně více místa, takže jsou vhodné spíše do větších bytů. Avšak oproti posuvným dveřím umožňují při otevření se dostat do celého prostoru skříně. Poslední možností jsou otočné dveře, které ale potřebují dostatek místa.

Členění

Výhody vestavěných skříní je třeba maximálně využít a prakticky zúročit uspořádáním úložného prostoru ve skříni. Věci nejvíce používané, je dobré mít na nejlépe dobře dostupných místech, abychom si je mohli okamžitě vzít a nehledat. Proto rozmístění polic, zásuvek a atd. ve vestavěné skříni budete určitě řešit ještě před jejím postavením. A pokud si nevíte rady s tím, co kam rozmístit, neváhejte se obrátit na odborníka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *