Z chlebovníku chleba neupečete, přesto si na něm pochutnáte

jackfruit

Přes svůj název nemá chlebovník vůbec nic společného se skutečným chlebem. Jedná se o tropické ovoce, které se v angličtině jmenuje jackfruit. Jeho plody váží často i několik kilogramů a obsahují celou řadu vitamínů prospěšných pro náš organismus. Konzumovat ho lze nejen syrové podobě, ale dá se upravit vařením, pečením, ale také ve smažené formě. Chcete-li tedy zkusit něco speciálního, proč nevyzkoušet chlebovník?

Jak upravit chlebovník?

Z dužin plodů chlebovníku se dá připravit například chlebovnický burger s avokádem, nebo si z nich můžete připravit jackfruit na kari s rýží. Tímto exotickým jídlem nepochybně ohromíte každou návštěvu, která k vám zavítá. Příprava navíc není nikterak složitá.

Trhané kousky chlebovníku orestujte na malém množství oleje spolu s červenou curry pastou a kokosovou smetanou. Kousky jackfruitu musí být měkké, necháme je proto raději vařit několik minut na pánvi pod pokličkou. Dochutit jej lze solí, pepřem, koriandrem a sojovou omáčkou. Nakonec přidejte i limetkovou šťávu. Jako příloha se bude hodit rýže. Nevšední exotické jídlo je na světě.

chlebovník na kari

Foto: Pixabay

Do vaření se pouštět vůbec nemusíte

Pokud se vám nechce vařit, můžete plody chlebovníku jíst i za syrova. Oloupejte nejprve jeho zelenou slupku. Pod ní se skrývá velké bohatství plodů, které svou vůní připomínají ananas a chutnají podobně jako jablka či hrušky. Dužnaté plody skvěle osvěží během parních letních dní a svou chutí, ale i jasně žlutou barvou připomínající letní paprsky se do tohoto ročního období dokonale hodí. Sladké plody vám navíc dodají potřebou dávku energie i vitamínů.

Jedinečnost chlebovníku a jeho chuti vám pomůže pochopit, proč se kvůli němu pořádaly v minulosti námořní výpravy trvající dlouhé měsíce.

Zdroje informací: https://primanapady.cz/clanek-298481-plody-chlebovniku-nemaji-s-pecivem-nic-spolecneho-prinasime-nekolik-receptu-na-pripravu

https://www.ireceptar.cz/zahrada/jackfruit-chlebovnik-ruznolisty-30000911.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.