Přírodní recepty, jak se zbavit mšic. Pomůže kola i mléko

Mšice se nachází snad na každé zahradě a nevyhýbají se ani rostlinám na parapetu, balkonu, nebo si je snadno můžete zavléct i na pokojové rostliny. Tento malý hmyz je přitom možné odradit hned několika přírodnímu způsoby, u kterých máte jistotu, že se nejedná o nic závadného, ale efekt může být přesto skvělý. Vyzkoušejte kolu, mléko nebo česnek a připravte z nich přípravky pro ošetření rostlin.

Postřik s kolou

Stačí smíchat obyčejnou kolu s vodou v poměru 1:1 a hned dostanete efektivní přípravek pro likvidaci mšic. Hned po vyrobení přípravek použijte a stříkejte na rostliny, kde se mšice evidentně vyskytují. Nebudou mít žádnou šanci a výroba takového postřiku ani není náročná.

Mýdlová voda

Pro další recept budete potřebovat opět běžnou věc, kterou má jistě každý doma. Použijte běžné mýdlo nebo přípravek na mytí nádobí. Nejlepší je silnější draselné mýdlo, které nastrouháte zhruba do jednoho litru teplé vody, důkladně rozmícháte a necháte vychladnout. Pokud používáte saponát, budou stačit zhruba dvě lžičky do litru vody. Postřik aplikujte na rostliny a nechte působit zhruba jeden den. Následující den rostliny opláchněte čistou vodou. Mšice by měly být pryč.

Foto: Pixabay

Česnekový roztok

Další způsob má opravdu silné aroma. Potřebovat budete několik stroužků česneku. Oloupejte je a důkladně rozmačkejte. Následně zalijte vodou. Ideální je roztok o zhruba 300 ml, ale pokud máte rostlin více, můžete si připravit větší dávku, jen počítejte s tím, že na to spotřebujete větší množství česneku. Jde o velmi efektivní způsob, který může díky silnému aroma odradit i celou řadu dalších škůdců.

Využijte obyčejné mléko

Máte v lednici hodně mléka a nevíte, co s ním? Zkuste z něho připravit efektivní přípravek proti mšicím. Stačí mléko naředit s vodou v poměru 1:1 a použít ve formě postřiku. Druhý den nezapomeňte ošetřené rostliny opláchnout čistou vodou, aby nesmrděly po starém mléku.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/msice-prirodni-postrik-20300602.html a https://www.rexter.cz/rubriky/navody/jak-se-zbavit-msic-bez-chemie_666.html

Náhledové foto: Pixabay