záchodové prkénko

WC prkénko může oživit vaši toaletu

Volba vkusného záchodového prkénka je zcela určitě velmi důležitá a není možné se bez ní v případě rekonstrukce wc anebo jeho nové stavby obejít. V současné době existuje celá řada možností výběru záchodového prkénka. Určitě se nejedná o jednu unifikovanou variantu, která by nám měla nějakým způsobem diktovat podmínky. Pokusme se tedy odkrýt možnosti nákupu záchodového prkénka. Vybrat to pravé pro vás pak bude možná jednodušší.

Tvar wc prkénka

Asi nejtradičnějším kritériem pro výběr záchodového prkénka je v každém případě jeho tvar. Pokud máte originální značku záchodu, pak stojí zato volit originální prkénko, které na něm bude přesně sedět. Volit je možné jak ryze oblé tvary záchodového prkénka, tak i záchodové prkénko, které bude hranatějšího rázu. Ostré hrany samozřejmě mít nebude a do interiéru toalety takovéto prkénko může přesně padnout.

Funkce záchodového prkénka

Mnozí lidé volí záchodové prkénko i podle funkce. Dalo by se říct, že většina prkének funkce nemá. Zajímavou volbou jsou prkénka mající integrované vyhřívání. Ta jsou schopna nabídnout skvělý komfort i v době, kdy je na toaletě poměrně zima. Sednete si pohodlně přímo na již předem vyhřáté prkénko a zima vám určitě nebude. Zajímavou volbou jsou i záchodová prkénka, která se postupně sklápí. Pokud do takovéhoto prkénka pouze strčíte, pomalu se spustí a nenarazí na záchodovou mísu.

Vzhled záchodového prkénka

Hodně často je řešený i design záchodového prkénka. Výjimkou není ani záchodové prkénko s motivem. To může interiér toalety značně oživit. Když se navíc vztahuje na takové záchodové prkénko akce, pak na něm můžete i ušetřit. Mnohé toalety většinou ale vypadají lépe s klasickým záchodovým prkénkem. Moderní trendy jsou často doslova přesycené a dělají z toalety extravagantní místnost, kterou ve skutečnosti být nemá!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *