Vzhled a zdraví psa jsou vizitkou vaší péče

Obyvatelé České republiky milují své domácí mazlíčky, o čemž jasně svědčí i velké množství zvířat, jež jsou v domácnostech běžně chována. Nejoblíbenější jsou logicky strážci rodinných domů psi. Ať už máte doma jakékoli plemeno, zaslouží si tu nejlepší péči. Jestliže se mu jí nedostává, projeví se to jak na jeho aktuálním zdravotním stavu, tak logicky i na vzhledu. Zdravého dobře krmeného psa poznáte již podle krásné srsti, zdravých zubů a mnohých dalších ukazatelů na první pohled. Že nevíte, podle čeho vybírat krmivo? Nevadí! Poradíme vám.

Jaké plemeno máte?

Velmi důležité je vědět, jaké psí plemeno doma máte. Jestliže si u psů nemajících jasný původ nejste jistí, je třeba nakupovat a následně dávkovat krmivo podle velikosti, respektive hmotnosti zvířete. Je vcelku jasné, že jak větší, tak i menší pejsci vyžadují kvalitní granule, nicméně budou se lišit jednak složením a jednak i velikostí jednotlivých kousků. Není také od věci vyzkoušet hned několik značek. Každé granule se totiž liší.

Věk psa hraje důležitou roli

Ani nemusíte číst články o psí výživě, abyste zjistili, že krmivo je nutné vybírat také podle věku pejska. Štěňata vyžadují úplně jinou skladbu stravy, než je tomu u dospělých psů, případně seniorů. Zatímco mladý pes vyžaduje obrovské množství energie a lehce stravitelné kusy granulí, starší psi již musí mít stravu s nižším energetickým obsahem. U seniorů je třeba volit granule se složením typickým menším množství energie. Jejich výdej je totiž na rozdíl od mladších psů minimální.

Čtěte etikety!

Velmi důležité je čtení etiket konkrétních granulí, případně jiné stravy pro psy. Dozvíte se, jaké maso je jejich základem a které další složky obsahuje. Co se týká značek, naším tipem jsou superprémiová česká krmiva Brit Care vyznačující se jak vysoce kvalitním složením, tak i druhovou variabilitou a výhodnou cenou. Výbornou volbou jsou ale i varianty Brit Premium a Brit Carnilove.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.