Vánoční výzdoba

Vyzdobte si dům: Vánoční inspirace

K vánoční pohodě patří také krásně vyzdobený domov. Tradicí je samozřejmě vánoční stromek a věnec. Nezdobíme však jen interiér, ale i venkovní prostory. A jaké další dekorace, kromě těch tradičních vnesou do vašich domovů ještě více vůně Vánoc?

Ozdobte si branku

Máte před vstupem k domu branku? Využijte toho a ozdobte ji. Hezky ozdobená branka příjemně naladí hosty a vy se budete domů vracet s pocitem, že Vánoce jsou opravdu krásné svátky. K takové jednoduché dekoraci jako je vánoční koš, vám bude stačit pár minut. V domácnosti máte určitě nějaké předměty ze dřeva nebo proutí, které už možná neslouží, ale ani se jich nechcete zbavit. Využijte je jako koš. Pro výplň a zatížení koše však postačí klidně dřevěná polínka. Hlavní prvkem bude suchá větev s navázanými  vlašskými ořechy, jablky a dalšími plody, které bude na větev chtít dát. K dotvoření takového vánočního koše použijte větévky nejrůznějších jehličnanů, kterými právě výplň z polínek zakryjete.

Dekorace za oknem

Dekorace s vánočními motivy a světýlka za oknem vypadají skvěle a vyrobit je dá nejméně práce. Takové dekorace se dají dokonce udělat nejen snadno, ale i levně.  Potřebovat budete jen borové šišky a jehličnaté snítky. Sběr těchto věcí, tak můžete spojit s procházkou do přírody. Na ozdobnou šňůru, pak střídavě navlékejte nasbírané věci. Podle šířky okna tak vytvoříte tolik závěsů, kolik chcete nebo vám okno dovolí. Nakonec, vzniklé závěsy připevníte do meziokenního prostoru na kličky oken, kdy mezi kličky natáhnete vlasec a závěsy na něj pověsíte. Vánoční výzdoba do oken je tak hotova.

Výroba christingle

Víte co je to christingle? Že ne? Jedná se o tradiční švédskou dekoraci, která se buď věší  někam v místnosti, nebo se dává na stůl. Výroba je snadná. Potřebovat budete pomeranč. Ten v obvodu obvážete červenou stuhou a zavážete do bohaté mašle. Poté na párátka napícháte sušené ovoce, ořechy nebo skořici. Párátka zabodnete do pomeranče. Vznikne vám ostnatá koule, kterou můžete buď dát na stůl, nebo někam zavěsit a vdechovat pravou vůni Vánoc.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *