Využití voskovaného papíru v domácnosti

papír

Voskovaný papír byl dříve v domácnostech hojně používaným materiálem. Z velké části jej však v dnešní době nahradily jiné materiály, především pak plasty. Je to ale trochu škoda, protože voskovaný papír má své nepopiratelné výhody. I proto se začíná do domácností vracet, zvláště když je jeho použití tak široké.

Balící materiál nejen na svačinu

Voskovaný papír si v řadě domácností našel celou řadu využití a může se uplatnit v širokém okruhu nápadů. Pomocí voskovaného papíru se dá balit například svačina do školy. Voskovaný papír je na balení potravin vhodný obecně, nepřilne totiž k povrchu potravin. Například čerstvě namazaný chléb s máslem tak zůstane hygienicky zabalený, aniž by se vám na chlebu papír rozmočil tak, jak se stává v případě, že použijete papírový ubrousek. Na rozdíl od mikrotenových sáčků voskovaný papír navíc méně zatěžuje životní prostředí.

Voskovaný papír lze navíc zakoupit v různě barevném provedení, což umožňuje jeho použití i při originálním servírování a vaši hostinu určitě obohatí. Nejen v kuchyni se dá ale využít voskovaný papír, současně je to pomocník i v dalších oblastech vašeho běžného života.

Jídlo

Foto: Pixabay

Pomocník pro úklid

Voskovaný papír pomůže k nachytání prachu všude tam, kde je to potřeba, ale kam se současně špatně dostává s prachovkou. Postačí ho na taková místa rozložit a nechat na místě. Prach se na navoskovanou vrstvu nachytá a za pár dní ho jen odstraňte a vyhoďte. Voskovaný papír můžete kdykoliv vyměnit za čistý. Prach zůstane jen na voskovaném papíře a vaše skříňky i police budou naprosto čisté.

Voskovaný papír najde své uplatnění i v koupelnách nebo při žehlení. Pomocí voskovaného papíru lze naleštit všechny vaše vodovodní baterie. Zbaví baterie zašlého povrchu nebo otisků prstů. Stejně tak vyčistí i povrch vaší žehličky. Stačí zahřát vaši žehličku na mírný stupeň a několikrát přejet po voskovaném papíře. Vznikne tak vrstva vosku, která pomůže zbavit povrch různých nečistot, a zároveň chrání povrch vaší žehličky před poškozením.

Zdroj informací: https://www.living.cz/voskovany-papir-temer-zazracny-uklidovy-prostredek/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.