Správný výběr barev do kuchyně a jídelny podpoří chutě i hubnutí

To, že barvy ovlivňují naši náladu i emoce, už většinu lidí nepřekvapí. Jenže i přesto téměř nikdo neví, jak správně volit barvy do jednotlivých místností v bytě. Je to důležité u každého koutu, což platí i pro jídelnu a kuchyň. S jakými barvami podpoříte chuť k jídlu a jaké jsou naopak jako stvořené pro podporu hubnutí? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Teplé odstíny barev pro podporu chuti k jídlu

Pokud chcete z kuchyně vytvořit místo jako stvořené pro podporu chuti k jídlu, vybírejte barvy v teplých odstínech. Typicky jde o žlutou, oranžovou až červenou. Výbornou volbou je hlavně žlutá a oranžová, které pomohou nejenom s podporou chuti k jídlu, ale jsou ideální i pro navození optimální atmosféry a podpoříte přirozený hovor. Při výběru vhodného odstínu navíc snadno dosáhnete jedinečného a originálního vzhledu celé místnosti. Do podobných barev nezapomeňte ladit také bytový textil, jako jsou ubrusy, utěrky, závěsy a podobně.

Pozor na příliš výrazné odstíny

Při výběru silnějších a výraznějších odstínů, jako je například sytá červená, si dejte pozor, ať to nepřeženete. Jde totiž o barvu, která může podněcovat neklid až agresivitu. Výrazný odstín tak bude dobré vyvážit jemnějšími barvami v odstínech bílé či světle šedé. Pozor si dejte také na to, že tmavší barvy mohou interiér opticky zmenšit, což je ve většině případů u menších kuchyní nežádoucí.

Foto: Pixabay

Barvy pro zkrocení nadměrného apetitu a pomoc při hubnutí

Ve chvíli, kdy chcete s pomocí výběru barev zkrotit nadměrné jedení a podpořit trochu hubnutí, sáhněte po studenějších barvách. Z pohledu hubnutí je naprosto nejlepší modrá barva. Jde totiž o barvu, která se přirozeně nevyskytuje téměř u žádného jídla, takže není spojená s pocitem jídla. Působí harmonicky a uklidňuje. Zvláštní jsou zelené odstíny, které mohou být v kuchyni dobrým menším detailem, ale když to s touto barvou přeženete, může se to podepsat na tom, že například maso může vypadat na první pohled zkaženě a ne tak dobře.

Zdroj: https://www.newlifehi.com/blog/8-helpful-tips-for-choosing-your-kitchen-cabinet-paint-colors

Náhledové foto: Pixabay