Důmyslné využití tablet do myčky v domácnosti. Budete se divit, jak se dají využít

Tablety do myčky má doma každý, kdo vlastní tento neuvěřitelně praktický přístroj. Kromě použití přímo do myčky ale mohou nabídnout i celou řadu dalších možností v rámci čištění domácnosti. Své využití najdou v koupelně, ale třeba i pro očištění zahradního nábytku. Nevěříte? Tak se podívejte hned na několik různých způsobů, jak s pomocí obyčejné tablety do myčky vyčistíte téměř cokoliv.

Praktický čisticí prostředek pro toaletu

Tabletu do myčky jednoduše vložte do mísy, nechte zhruba 15 minut rozpustit a následně s pomocí štětky důkladně vydrhněte. Tableta si hravě poradí s nečistotami, ale především s vodním kamenem. Ten bývá usazen ve vnitřních částech záchodové mísy, takže po očištění bude vypadat skoro jako nová.

Efektivní vydrhnutí trouby

Zašlou slávu můžete vrátit také troubě. Vezměte tabletu do myčky a nechte jí rozpustit s menším množství teplé vody. Bude to trvat zhruba 15 minut. Potom do tohoto roztoku namočte houbičku a pusťte se do čištění trouby. Díky síle látek z tablety zvládnete odstranit mastnotu i zapečené nečistoty. Pokud jsou usazeniny opravdu silné, zkuste je drhnout přímo samotnou tabletou, kterou necháte na místě chvíli působit.

Důkladné vyčištění zašlého zahradního nábytku

Hlavně pro kovový a podobný zahradní nábytek je typické, že časem ztrácí svou krásu a potřebuje důkladně očistit. A s tím může opět pomoci obyčejná tableta do myčky. Opět využijte rozpuštěný roztok z tablety nebo si pomozte drhnutím přímo s tabletou, což platí na silně usazenou špínu. Díky tomuto čisticímu triku se zbavíte běžných nečistot, ale třeba i ptačího trusu, který může být na zahradním nábytku usazený.

Foto: Pixabay

Očištění špinavých stěn

Malé děti si velmi rády malují po stěnách. Když se něco takového stane, můžete zůstat naprosto klidní, protože budete vědět, jak takový nepořádek vyčistit. A pomoci vám s tím opět může tableta do myčky. Tu nechte rozpustit zhruba ve 3 litrech vody a do vzniklého roztoku namočte hadřík nebo houbičku. Následně jemně a opatrně otírejte stěny.

Zdroj: https://www.webniusy.com/6-zastosowan-tabletek-do-zmywarki/

Náhledové foto: Pixabay