27/06/2014
Kategorie: Novinky, Odpady

Využití septiků a jímek se vyplatí

Odpadní vody představují pro většinu domácností poměrně velký problém, a to především v případě, že nejsou domy napojeny na centrální kanalizaci. Je-li určitá nemovitost připojena k městské kanalizaci, pak mají její majitelé do značné míry vyhráno. Při stavbě nemovitosti si totiž pouze plastovou trubkou napojí odpad a o nic víc se již dál starat nemusejí. V opačném případě je ale zapotřebí situaci nějaký způsobem řešit. Podívejme se tedy blíže na výhody septiků a bezodtokových jímek, jejich služeb můžete využít.

Septik a jeho výhody

Využití septiku přichází na řadu tehdy, když chcete, aby do kanalizace šly pouze tekuté součástí odpadů z domácnosti. Septik nabízí celou řadu výhod. V první řadě bychom měli jmenovat efektivní filtrování odpadních vod na základě trojkomorového systému a minimální nároky na jakoukoli údržbu. Ideální je jednou ročně odvézt svrchní kal. Nejde však o nutnost. Septiky nevyžadují připojení na elektrickou síť a jejich životnost není prakticky vůbec omezena. Montáž a instalace septiku není složitá a cenově vyjde také výborně.

Septik

Septiky

Bezodtoková jímka zadrží vše

Pokud není konkrétní dům ideální z hlediska své polohy pro napojení na ČOV anebo na septik, pak je nezbytné vybudovat bezodtokovou jímku. Ta je schopna bez větších problémů pojmout veškeré odpady z domácnosti s tím, že je zapotřebí ji jen pravidelně vyvážet, co což se postará pochopitelně profesionální firma vybavená fekálním vozem. Žumpy, jak se bezodtokové jímky také lidově nazývány, jsou dnes vyráběny z plastu a starat se o ně nijak nemusíte. Jsou stoprocentně těsné a testované, aby nepropustily vůbec nic.

Žumpa

ŽumpyVolte kvalitu

Jak septiky, tak i klasické žumpy anebo jen jímky na dešťovou vodu se dají pochopitelně sehnat v různé kvalitě. Ideální je volit vysoce kvalitní plastové jímky opatřené třeba i kovovou konstrukcí. Optimální je opravdu kvalitní polypropylen. Ten dokáže zajistit vysokou jakost konkrétní jímky či septiku.

Jímka na dešťovou vodu

Jímky

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.