Septik

Využití septiků a jímek se vyplatí

Odpadní vody představují pro většinu domácností poměrně velký problém, a to především v případě, že nejsou domy napojeny na centrální kanalizaci. Je-li určitá nemovitost připojena k městské kanalizaci, pak mají její majitelé do značné míry vyhráno. Při stavbě nemovitosti si totiž pouze plastovou trubkou napojí odpad a o nic víc se již dál starat nemusejí. V opačném případě je ale zapotřebí situaci nějaký způsobem řešit. Podívejme se tedy blíže na výhody septiků a bezodtokových jímek, jejich služeb můžete využít.

Septik a jeho výhody

Využití septiku přichází na řadu tehdy, když chcete, aby do kanalizace šly pouze tekuté součástí odpadů z domácnosti. Septik nabízí celou řadu výhod. V první řadě bychom měli jmenovat efektivní filtrování odpadních vod na základě trojkomorového systému a minimální nároky na jakoukoli údržbu. Ideální je jednou ročně odvézt svrchní kal. Nejde však o nutnost. Septiky nevyžadují připojení na elektrickou síť a jejich životnost není prakticky vůbec omezena. Montáž a instalace septiku není složitá a cenově vyjde také výborně.

Septik

Septiky

Zdroj obrázku: weew.cz

Bezodtoková jímka zadrží vše

Pokud není konkrétní dům ideální z hlediska své polohy pro napojení na ČOV anebo na septik, pak je nezbytné vybudovat bezodtokovou jímku. Ta je schopna bez větších problémů pojmout veškeré odpady z domácnosti s tím, že je zapotřebí ji jen pravidelně vyvážet, co což se postará pochopitelně profesionální firma vybavená fekálním vozem. Žumpy, jak se bezodtokové jímky také lidově nazývány, jsou dnes vyráběny z plastu a starat se o ně nijak nemusíte. Jsou stoprocentně těsné a testované, aby nepropustily vůbec nic.

Žumpa

Žumpy

Zdroj obrázku: weew.cz

Volte kvalitu

Jak septiky, tak i klasické žumpy anebo jen jímky na dešťovou vodu se dají pochopitelně sehnat v různé kvalitě. Ideální je volit vysoce kvalitní plastové jímky opatřené třeba i kovovou konstrukcí. Optimální je opravdu kvalitní polypropylen. Ten dokáže zajistit vysokou jakost konkrétní jímky či septiku.

Jímka na dešťovou vodu

JímkyZdroj obrázku: weew.cz

Zdroj náhledového obrázku: weew.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *