Infratopení

Infratopení poskytne maximální tepelný komfort

Vytápění domácnosti je možné řešit celou řadou různých způsobů. V současné době se nejčastěji volí klasické plynové vytápění, elektrické topení anebo topení tuhými palivy. Všechny zmiňované typy topení jsou určitě poměrně výhodné, nicméně pokud chcete sáhnout po jiné možnosti topení, která vám poskytne mnohem optimálnější teplo, pak stojí zato využít infratopení. Sálavé teplo, jež toto vytápění poskytuje, je mnohem kvalitnější, než je tomu u tepla vydávaného klasickými radiátory anebo podlahovým topením. Podívejme se tedy jak na princip tohoto typu vytápění, tak i na možnosti koupě kvalitních infrazářičů.

Princip infratopení

Na rozdíl od ostatních typů topení vydává infratopení zcela specifické sálavé teplo, jež je nohem přirozenější a příjemnější, než je tomu u tepla klasického. Infratopení dokáže na rozdíl od klasického topení ohřát přímo konkrétní osoby a předměty, které se nacházejí v jeho dosahu. Ostatně jako příklad sálavého vytápění by nám mohlo sloužit i samotné slunce. To nás také dokáže ohřát na opravdu velkou dálku i přesto, že je v okolí velmi nízká teplota.

Stropní umístění infrapanelu

Infrapanel strop

Zdroj obrázku: proficomfort.cz

Základní výhody infratopení

–    pořizovací náklady infratopení jsou srovnatelné s klasickými topnými systémy
–    vysušuje zdivo, čímž zamezuje vzniku plísní
–    dokáže nahřát stěny o 2 až 3 stupně Celsia
–    ideální pro alergiky, díky minimální cirkulaci vzduchu se nepráší
–    infrapanely jsou maximálně ekologické
–    úplně jednoduché ovládání
–    vysoká úspora energie
–    moderní design infrapanelů, možnost zrcadlového infrapanelu s obrazem
–    možnost provozu na sazbu D45d
–    minimální náklady na montáž tohoto vytápění

Infrapanely Infraheating

Špičkou v oblasti sálavého vytápění jsou infrapanely Infraheating. Vyznačují se celou řadou předností. Tu první představuje jejich materiálové zpracování. Kvalita karbonové topné desky je nesporná. Je možné je také maximálně pohodlně regulovat a dosáhnout tak ideálního tepelného komfortu. Panel nabízí i hezký vzhled a v neposlední řadě jsou určeny i pro domácnosti, v nichž žijí alergici. Těm tento typ vytápění bude určitě svědčit.

Zdroj náhledového obrázku: proficomfort.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *