Využití průhledné potravinové fólie: Prodlouží svěžest rostlin, zachrání zmrzlinu

folie

Průhledná potravinová fólie slouží primárně k balení jídla. Nicméně nabízí další využití v domácnosti. K čemu a jak ji lze využít?

Zvýšení účinku léčivého zábalu

Pokud vás bolí svaly a klouby, pak si je určitě mažete k tomu určenou mastí, potíráte tinkturou. Účinek zvýšíte, když si uděláte zábal, tj. ošetřené místo zakryjete či omotáte průhlednou potravinovou fólií. Díky ní bude bolavé místo ve větším teple, čímž se zvýší efekt. Nicméně tento způsob zvýšení účinku léčivého zábalu vyzkoušejte nejprve na menší ploše, abyste zjistili, zda vaše pokožka nebude reagovat na teplo příliš citlivě. Obdobně lze fólii použít i přes pleťovou masku (zde pozor na otvory pro dýchání) či vlasový zábal.

Prodloužení svěžesti řezaných květin i banánů

Řezané květiny ve váze zkrášlí každý interiér. Patří i mezi nejuniverzálnější dárky. Vždy potěší. Není však větší potupa, než když darujete zvadlou kytici. Ideální metoda, jak udržet květiny při transportu svěží a předejít zvadnutí, je zakrýt spodní část stonků vlhkou papírovou utěrkou nebo hadříkem a následně obalit průhlednou potravinovou fólií. Způsob, který zabrání uvadnutí rostlin, než se dostanou do vázy s vodou. Obdobně působí fólie i na banány. Pokud chcete udržet banány déle čerstvé, zabalte jejich konec do potravinové fólie. Díky tomu je budete moci skladovat mnohem déle.

banány

Foto: Pixabay

Záchrana pro zmrzlinu

Jakmile už jednou načatou zmrzlinu dáte do mrazáku, stává se, že na povrchu mraženého krému se vytvoří ostré krystalky ledu, které pak kazí vzhled, ale především chuť zmrzliny. Tomu lze předejít, když odkrytou nádobu překryjete fólií a její převislé části přitisknete na stěny. Poté krabičku se zmrzlinou uzavřete víčkem a dejte do mrazáku.

Ochrana rukou před mozoly

Pokud patříte mezi ty, kteří po práci s nářadím mají mozoly na rukou, vyzkoušejte trik s potravinovou fólií. Obmotejte s ní předměty, se kterými budete pracovat. Tímto budou vaše ruce více chráněné. Levná ochrana, která bude fungovat na jakémkoli přístroji.

Zdroj: adbz.cz, living.iprima.cz

Náhledové foto: Pixabay