Jaké jsou výhody zatravňovací dlažby

dlažba

Běžná dlažba není dnes už tolik populární. Daleko více se užívá ta, která umožní zužitkovat dešťovou vodu a sníží na zahradě teplotu. Právě vodopropustná dlažba toto umí. Její pořízení rozhodně stojí za úvahu.

Voda se ve vyhrazených mezerách vsákne snadno dovnitř

Dlažba je zčásti zatravnění a nemusíte se tak obávat ani prudkých lijáků a zahradních povodní vznikajících při stékání vody po betonové dlažbě. Také dopady nadměrného sucha na vaši zahradu mohou být díky této vychytávce dávnou minulostí. Zkuste si i vy postavit zatravňovací plochu na vaší zahradě. Uvidíte sami, jak vám zatravňovací dlažba pomůže se zavlažením.

Některé dlažby pojmou až 40 procent zatravnění, chybět nebude ani protiskluzová úprava. Kdo má strach z kluzké mokré podlahy, nejsou obavy v tuto chvíli na místě. Jednotlivé kusy dlažby mají povrchovou úpravu, výrobci mysleli i na protiskluz.

Na zpevněné plochy ekologicky

Zatravňovací plochy působí navíc více ekologicky. Rozpálený beton v létě by vás tak akorát pálil přímo do chodidel a zvyšoval teplotu na zahradě. To se zatravňovací dlažbou není problém. Po zatravňovací dlažbě přitom přejede bez problémů i nákladní auto. Zpevněná plocha unese nejenom chodce, ale i auta. Nemusíte si proto s jejím zatížením dělat příliš velké starosti.

Jednotlivé konstrukční části nemusí být navíc nevzhledné, vybrat můžete z řady různých kombinací i barev. Každá tvárnice má jiný charakter. Výška i typ materiálu zajistí nakonec bezbariérové, pohodlné chodníčky, se kterými bude řada majitelů spokojená.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/doporucujeme/diky-zatravnovaci-dlazbe-zuzitkujete-destovou-vodu-a-snizite-teplotu-znate-dalsi-vyhody/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.