Dřevěné terasy

Využití dřeva v domácnosti je multifunkční

Mezi nejstarší materiály, s nimiž vůbec kdy člověk pracoval, patří bezesporu dřevo. Nabízí spousty možností využití a díky svému složení si najde své místo prakticky kdekoli. Podívejme se tedy na vynikající užitné vlastnosti tohoto materiálu podrobněji a soustřeďme se i na jeho využití v exteriéru a ve vnitřních prostorách budov.

Sázka na tradici a kvalitu

Dřevo v sobě snoubí tradici, trvanlivost a krásu. Právě jeho využití již sahá do dob pravěku a počátků existence lidí. Maximální trvanlivost, kterou disponují jak KVH hranoly, tak i desky a další tvary, je pro mnohé z nás rozhodujícím faktorem při výběru materiálu. Když vejdete do prostoru, kde se nacházejí nějaké dřevěné komponenty, dýchne na vás příroda ryze přirozenou vůní. Bát se není třeba ani chladu, jenž jde tradičně od kovu. Samozřejmostí je i možnost volby spousty různých barevných odstínů díky různým druhům dřevin a moření.

Stylové pergoly a terasy

Jakousi klasiku představuje dřevěná terasa. Posezení v exteriéru je díky ní naprosto stylové. Při správném výběru dřeviny dokáže povrch terasy dokonale korespondovat s celkovým pojetím exteriéru. Moc hezké jsou i zahradní houpačky, jejichž základem je dřevěná konstrukce. V exteriéru má dřevo také stavební využití. Ať už se jedná o zmiňované hranoly, OSB desky, překližku anebo jakékoli jiné tvary.

Dřevěné podlahy

Elegantní interiérové podlahy

I ve vnitřních prostorách dokáže tento čistě přírodní materiál divy. Velmi oblíbené jsou zejména dřevěné podlahy. Jejich hladký povrch, vysoká odolnost proti mechanickému poškození a přirozený vzhled nepřekoná ani vinyl, ani jiné umělé látky. Došlap na takovouto podlahu je naprosto příjemný, jelikož z ní vychází přirozené teplo. Mimo podlahy se dřevo používá ve vnitřních prostorách také jako součást nábytku. Když se skříně a posezení vyladí právě s povrchem podlahy, není co řešit.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *