Rekonstrukce podkroví

Rekonstrukce podkroví: Co vše je třeba promyslet

Když se z nevyužitého podkroví vykouzlí další místnost, máte v interiéru vašeho domu zase o pokoj navíc. Prostoru není nikdy dost a člověk má svůj životní prostor díky této skutečnosti na mnoha místech. Rekonstrukce podkroví ale musí být maximálně promyšlená. V opačném případě totiž můžete spíše přijít o peníze, než že by se vám podařilo vytvořit útulné prostředí ve vašem objektu. Soustředit byste se měli hned na několik důležitých aspektů. My se soustředíme na přípravnou fázi zahrnující služby architekta, projektanta a stavební dozor.

Stavebně technické zhodnocení situace

Velmi důležité je stavebně technické zhodnocení situace. Brát ohled byste měli zejména na dostatečné množství denního světla, jež má v interiéru být. Kontakt s vnějším prostředím je velmi důležitý. Maximální výhled směrem ven zajistí kvalitní střešní okna. Čím bude prosklená plocha větší, tím více světla logicky do interiéru podkroví dopadne. Určitě je třeba zhodnotit, jaké změny lze v interiéru dané budovy skutečně realizovat. Stávající stav budovy musí zhodnotit jak geodeti, tak i statici.

Navržení projektu

Když už máte vše zhodnoceno, můžete přejít k tomu, jak by to v podkroví vlastně mělo vypadat. Projektant musí zpracovat vaše návrhy do takové podoby, která je skutečně realizovatelná. Jestliže chcete skutečného odborníka, který dokáže interiér navrhnout co nejpraktičtěji, pak se obraťte stoprocentně na architekta. Pak bude zpracována dokumentace pro stavební povolení.

Stavební povolení a výběr firmy

Jakýmsi posledním krokem v přípravách na rekonstrukci podkroví je získání stavebního povolení. Když jej máte, měli byste udělat výběrové řízení na firmu, která bude vše realizovat. Pokud se rozhodnete pro řešení svépomocí, máte také jedinečnou šanci. Vše záleží pouze na vás samotných a finančních možnostech, které momentálně máte.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *