Využití bramborového škrobu: Čistič skvrn, lepší žehlení a boty bez zápachu

škrob

Bramborový škrob neboli solamyl se používá v kuchyni pro zahuštění omáček i při pečení. Avšak jeho využití je mnohem pestřejší a rozhodně nejenom v kuchyni. K čemu všemu vám doma poslouží?

Čistič skvrn na oblečení

Bramborový škrob nemusíte používat pouze v kuchyni, ale jednoduše s ním odstraníte i mastné skvrny na oblečení i ubrusu. Stačí čerstvou skvrnu posypat solamylem, nechat působit pár hodin a poté vykartáčovat. Na skvrny na oblečení také pomůže, když na vzniklou skvrnu přiložíte hadřík a odsajete s ním co největší množství mastnoty, aby se při praní nepřenesla na jiná místa. Pak posypete místo škrobem a necháte působit cca 15 minut. Poté vyklepejte škrob a dejte ihned prát.

Lehčí a snadnější žehlení

Do nádoby dejte 2 sklenice vody a v ní rozmíchejte 2 lžíce škrobu. Poté přelijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na prádlo během žehlení. Prádlo díky tomu se bude méně mačkat a žehlení vám půjde mnohem lépe od ruky.

Zářivě lesklá okna

Solamyl odmašťuje a pomáhá odstranit nečistoty i šmouhy. Do kbelíku s vodou nasypte trochu solamylu, namočte hadřík a umyjte s ním okna. V samotném závěru přeleštěte pomocí suchého hadru či papírové kuchyňské utěrky. Okna budou čistá a bez jakékoli nevzhledné šmouhy.

Čistý nábytek bez prachu

Pokud máte doma bramborový škrob, není ani třeba kupovat zbytečně drahý prostředek na nábytek. Úplně vám postačí, když do sklenice s vodou dáte lžíci škrobu a promícháte. Pak naneste na nábytek nebo si udělejte větší množství, a to přelijte do nádoby s rozprašovačem. Po aplikaci postačí už jen nábytek utřít hadříkem. Nábytek se bude lesknout a bude bez špíny i prachu.

boty

Foto: Pixabay

Eliminace zápachu bot

Stává se, že zkrátka někteří se potýkají se zapáchající obuví. Někdy to může být dáno i samotným výběrem obuvi, materiálu apod. S tím si nicméně poradí solamyl. Nasypte trochu solamylu do bot, nechte působit přes noc. Před obutím pak škrob jen z boty vyklepejte. A zcela bez obav si můžete přičichnout k botám. Po zápachu nebude památky.

Zdroj: womanonly.cz, veselebydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay