Využijte posekanou trávu na přípravu hnojiva

tráva

Čím dál tím více lidí se snaží vykonávat maximum činností tak, aby co nejméně zatěžovali životní prostředí. Cestou k tomu je např. využívání materiálu, který je odpadem. A pokud se jedná navíc o odpad čistě přírodní, je to naprosto ideální. Příkladem budiž využití posekané trávy k přípravě čistě přírodníha hnojivo. Jak na to?

Zapomeňte na syntetická hnojiva

Organické hnojivo lze připravit i z posekané trávy. Tento rostlinný životabudič ocení především cukety, dýně i rajčata. A jeho účinnost je jasným důkazem toho, že posekaná tráva nepatří jen na kompost. Na hnojení trávy lze použít kopřivovou jíchu anebo obyčejnou trávu. Trávové hnojivo je podobně účinné, obsahuje velké množství draslíku i dusíku, které je pro růst rostlin velmi důležité.

tráva

Foto: Pixabay

Jak hnojivo připravit?

Na přípravu trávového hnojiva budete potřebovat keramický nebo plastový kyblík o objemu alespoň 10 litrů. Kovovým nádobám se raději kvůli možné oxidaci vyhněte. Jeden kilogram posekané trávy volně rozprostřete do nádoby a zalijte ji deseti litry odstáté nebo dešťové vody.

Dbejte přitom na důsledné odstranění listů, květů, větviček apod. Aby mohlo hnojivo projít správnými chemickými procesy, je dobré jej vystavit na slunce. Postavte ho ale raději dál od vašeho posezení v zahradě. Mírný zápach, který se po zahradě během kvašení ponese, nevoní každému, kdo projde kolem.

Obsah je také nutné často míchat. Nejvhodnější je dřevěná tyč a jako víko můžete použít dřevěnou desku. Dbejte ale vždy na mírný přístup vzduchu. Celý proces trvá v létě asi týden. Zálivku, kterou získáte z takto připraveného kompostu použijte na zalévání květin jednou až dvakrát týdně.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/jak-vyuzit-posekanou-travu.html

https://prima-receptar.cz/jak-vyuzit-posekanou-travu-na-zahrade/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.