Jak odpudit komáry od zahradního posezení

Krásně zařízené zahradní posezení přímo láká pro trávení volných chvilek. Nejlepším časem bývá podvečer, což je ale zároveň doba, kdy se začnou vynořovat otravní komáři, kteří nechtějí dát pokoj. Naštěstí existují způsoby, jak komáry poměrně efektivně odradit od poletování kolem vašeho příjemného zahradního posezení. Pojeďte se podívat na tipy, co určitě budou fungovat.

Barely s vodou, bazén a podobně v dostatečné vzdálenosti

Komáři zbožňují stojatou vodu, protože do ní kladou vajíčka. Lákadlem tak jsou veškeré sudy, barely nebo jiné nádoby na dešťovou vodu. Problémem může být i takový bazén. To však můžete vyřešit použitím čeřidla, protože pohyblivá voda se komárům nezamlouvá. Zahradní posezení se tak snažte umístit co nejdále od podobných míst, kde se nachází stojatá voda. A jestli máte zahradní rybníček, mohou se o likvidaci komářích larev postarat žabí pulci.

Aromatické rostliny a dřeviny, které komárům nevoní

Dalším způsobem, jak komárům znepříjemnit pobyt poblíž vašeho zahradního posezení a donutit je odletět jinam, jsou silné aromatické pachy. Jedná se o druhy rostlin, které vylučují speciální silice, s jejichž pomocí vzniká typické aroma. Poslouží jako dekorace a zároveň i jako přírodní odpuzovače komárů. Jedná se například o citronovou trávu nebo jalovec. Můžete je vysadit rovnou do země, nebo například do nádoby a podle potřeby přesouvat. Výborné jsou také bylinky v podobě levandule, máty, meduňky nebo rozmarýnu. Kromě toho, že poslouží pro odhánění dotěrného hmyzu, můžete je využít také v kuchyni při přípravě pokrmů.

Foto: Pixabay

Nevhodné podmínky pro komáry

Pokud chcete nevhodné podmínky pro komáry dotáhnout k dokonalosti, budete potřebovat ještě několik vychytávek. Okolo posezení můžete přidat rosiče, které vytváří drobný vodní aerosol. Tím komáři nebudou chtít prolétat. Také se jim nebude líbit poblíž ohně, kde je dým, který jim ztěžuje orientaci.

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/piskajici-pohroma-jak-se-efektivne-zbavit-komaru-treba-pri-posezeni-na-terase-30934.html a https://hop-sport.cz/blog/overene-metody-na-komary-v-zahrade-zkontrolujte-vsechny

Náhledové foto: Pixabay