Vytvořte si prostředek na okna – čistá vydrží extrémně dlouho

Okno

Čistá okna, to je sen každého, kdo se o domácnost stará a chce ji co nejuklizenější. Bohužel, mnohdy se stává, že okna, i když jsou umytá, nejsou dokonale čistá či jsou rychle opět znečištěná. My si dnes řekneme, jak na to, aby byla po umytí okna čistá extrémně dlouhou dobu. Potřebujete na to jen tento prostředek, který si lze vyrobit doma.

Jednodušší a efektivnější čištění

Nabízíme vám tedy trik, díky kterému bude pro vás čištění oken snadnější a zejména zůstanou okna opravdu hodně dlouho čistá. Za vším stojí jeden mycí prostředek, který si lze vytvořit doma z obyčejných přísad. Nejde ani o nic drahého či složitého. Jak na něj?

01_okno

Foto: Pixabay

Co budete potřebovat

Předtím, než budete čistit okna samotná, je nutné přichystat si následující přísady. Jde o asi jedno víčko aviváže, půl šálku teplé vody a jednu polévkovou lžíci glycerínu. Potom budete ještě potřebovat stěrku na umývání oken a suchou hadru. Poslední dvě věci tedy využijete k samotnému mytí oken. Můžete také použít cokoli jiného, používáte-li a máte-li odzkoušeno na mytí oken cokoli jiného.

Postup výroby prostředku

Máte-li přichystáno vše, co budete potřebovat, můžete začít. Nejprve si vezměte aviváž a smíchejte ji s glycerínem a teplou vodou. Smíchání je potřeba učinit tak, aby se všechny složky dobře spojili v jednu výslednou tekutinu. Tento roztok nechte asi 15 minut působit a pravidelně jej míchejte. Mezitím vezměte teplou vodu a přetřete okna touto vodou. Následně je utřete do sucha. Dále již jen vezmete houbu a nanesete na sklo směs, kterou jste si připravili. Důkladně se směsí umyjte okna z obou stran, tedy jak z vnitřku, tak z venku. Použijte na to stěrku. Potom již stačí jen utřít do sucha hadříkem. Výsledkem budiž krásně umytá okna bez šmouh. Po zaschnutí se na skle vytváří ochranná vrstva, která brání usazování nečistot na oknech.

Zdroj info: https://tn.nova.cz/clanek/vyrobte-si-cistici-pripravky-uklizejte-ekologicky-a-levne.html
https://www.zijemehomemade.cz/cistic-oken/
https://bydlimeutulne.cz/uz-zadne-smouhy-umyjte-okna-diky-osvedcenym-domacim-pripravkum/

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.