Vytvořte pro vaše mazlíčky terasy s hracími prostory

Mazlíčci

Podle odborníků může mít štěně nebo kočka mimořádný vliv na fyzickou i duševní pohodu. Všude se objevují chovatelé domácích mazlíčků a nabízejí způsoby, jak proměnit své terasy v prostor, který si jejich mazlíčci užijí. Domácí mazlíčci často potřebují být všude – včetně exteriéru. Obyvatelé bytů a nemovitostí bez dvorku si mohou vytvořit prostor vhodný pro potřeby svého domácího mazlíčka. Jak voříšci, tak kočky potřebují místo, kde se mohou zrelaxovat, odpočívat, v případě potřeby se vyvenčit nebo doplnit živiny.

Umělá tráva

Poskytnout svému mazlíčkovi pohodlné místo k použití toalety je nutností. V závislosti na tom, jak ji vaši domácí mazlíčci využívají, může umělá tráva poskytnout příjemné místo k ležení nebo jen k uklidnění. Je také šetrná k tlapkám! Při výběru umělého trávníku pro váš dvůr existuje spousta alternativních možností podle velikosti. Ať už si vyberete jakoukoli alternativu, několik umělých trávníků může ozelenit váš prostor a zároveň zvýšit pohodlí vašeho domácího mazlíčka. Když už mluvíme o zeleni, udržujte si strategický odstup od toho, abyste na verandu přidali jedovaté rostliny, které by byly pro vašeho čtyřnohého společníka nebezpečné.

Ochrana před sluncem

Ochrana vašeho domácího mazlíčka před horkým letním sluncem vyžaduje přemýšlení. Jedním z opatření je vytvoření stínu pomocí různých zástěn. Odměnou za umístění stínidla pro vašeho domácího mazlíčka je také to, že poskytuje ochranu. Vytvořením chladnějšího místa pro vašeho domácího mazlíčka tak navíc uděláte z verandy mnohem lepší prostor pro vás. 

Bazén pro psy

Jedním z nejdokonalejších způsobů, jak ochladit svého domácího mazlíčka v letním teple, je psí bazén. Dodávají se v různých velikostech, takže nepochybně objevíte takový, který odpovídá rozměrům vašeho dvora. Pejsky prostě přitahuje voda. Poskytnout jim možnost namočit se ve vodě doma je užitečné, protože se tím zbavíte nutnosti jezdit daleko k vodnímu toku, potoku, jezeru nebo moři. Jen si vyhlédněte oblast, která nepromáčí sousedy a vaši domácnost.

Podložka pro spaní

Jak voříšci, tak kočky zbožňují příjemné pohodlné místo k ležení v exteriéru. Ať je to jakkoli, jedním z nedostatků obvyklých měkkých pelíšků pro domácí mazlíčky je, že nemohou odvádět teplo. Proto přichází na řadu myšlenka chladných pelíšků.

Pískoviště

Pejsci zbožňují hrabání. Je to pohyb, který je dokáže psychicky zapojit. Pokud váš pes rád hrabe, proč mu neudělat pískoviště, kde si bude hrát? Pískoviště může být báječným zpestřením prostoru pro hraní na dvoře pro vaše domácí mazlíčky. Výroba pískoviště je vcelku jednoduchá!

Pískoviště
Foto: Pixabay

Dopřejte zvířatům pohyb

Především majitelé psů musí zajistit více prostoru pro pohyb. Někteří mohou cvičit psa pro domácí účely, jiní zase na soutěže.

Vytvořte prostor jen pro ně

Je váš domácí mazlíček emotivní, a neumí vám dát prostor? Snaží se neustále objevovat cestu na váš klín nebo převrhnout nápoj na stole na verandě. Zřiďte ohrádku, která vám poskytne prostor a ochrání vašeho mazlíčka.

Zdroje info: zooroyal.cz, d-decor.cz

Náhledové foto: Pixabay