Peletky

Vytápění na pelety se opět vrací

Vytápění rodinných domů je věčným tématem. Spousta lidí vyznává zlatou střední cestu v podobě plynového kotle. Mnozí jsou spíše pro solární energii anebo tepelná čerpadla. Hodně zájemců se ale vrací ke klasickému vytápění biomasou. Nevolí ovšem standardní dřeviny, ale peletky. Kotle na tyto malé kousky biomasy jsou poměrně slušně cenově dostupné a peletky také nestojí nijak výraznou porci finančních prostředků. I proto se vyplatí pořídit si takový kotel také. My se soustředíme na některé základní aspekty, které se jej týkají.

Automatické kotle přináší pohodlí

Jestliže si myslíte, že neustálé přikládání pelet do kotlů je otravné, pak máte pravdu. Tedy v případě, že nemáte automatický kotel na pelety, který je dnes již jakousi samozřejmostí. Výkon kotlů určených pro domácnost by se měl pohybovat okolo 10 až 30 kW. Vyznačují se většinou efektivním systémem řízeného spalování, což jejich výkonnost a celkovou kvalitu spalování ještě zvyšuje. Mnohé jsou úplně samoobslužné. Není tak nezbytné neustále se o kotel starat a snažit se o jeho dokonalou obsluhu. Na LCD displeji si jen nastavíte parametry a jde se na věc. Při nákupu jen pozor, aby měly v ceně lambda sondu a další komponenty.

Pelet je dostatečné množství

Nedostatku pelet na trhu se rozhodně obávat nemusíte. V současné době se na tuzemském trhu nachází velké množství vysoce jakostních pelet. Vždyť peletárny v České republice umí vyprodukovat více než 150 tun tohoto materiálu za rok! Pelety se vyrábí nejčastěji z kůry zbaveného smrkového dřeva. To je sice měkké, nicméně dokážou vydržet hořet velmi dlouhou dobu. Na našem trhu končí pouze jedna jediná třetina vyrobených pelet. Ostatní se exportují do zahraničí!

Zásobování je bezproblémové

Pohodové je u pelet také zásobování. Stačí si pouze objednat požadované množství a konkrétní firma vám jej doveze až domů. U nízkoenergetických domů bohatě postačí objednávat jednou za rok. Přijede cisterna, jež nafouká přímo do zásobníku u kotle potřebné množství pelet, a máte vystaráno na dlouhé období.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *