luxusni_lozni_povleceni_feliks

Jak poznat, které povlečení je skutečně kvalitní?

Jsou věci, na kterých by se nemělo zbytečně šetřit a u kterých se vyplatí dát přednost sice trochu dražšímu, ale opravdu kvalitnímu produktu. Patří mezi ně i ložní povlečení, u něhož se dá vybírat nejen z pestré palety různých barev, vzorů a motivů, ale také z mnoha různých materiálů. Spánek patří mezi činnosti, kterými průměrný člověk stráví až třetinu života – kvalitu spánku pak mimo jiné ovlivňuje i výběr povlečení. Jak si vybrat to správné ložní povlečení, pod kterým se budete cítit příjemně, nebude Vám moc horko ani zima a zároveň Vám dlouho vydrží?

luxusni_lozni_povleceni_freda

Zdroj obrázku: trendyvbydleni.cz

Při výběru se řiďte nejen vzhledem, ale i použitým materiálem

Většina lidí se při nákupu nového povlečení řídí především podle toho, jak vypadá, resp. jakou má barvu nebo motiv. Vybírat ložní prádlo by se ale mělo i podle jiných kritérií – důležitou roli hraje především kvalita materiálu. Nejčastěji se prodávají povlečení z bavlny, je ale třeba si uvědomit, že oba tyto materiály mohou být jak v luxusním provedení, tak i ve velmi nekvalitní podobě.

luxusni_lozni_povleceni_jacomo

Zdroj obrázku: trendyvbydleni.cz

Pokud vybíráte bavlněné povlečení, určitě dejte přednost dlouhovláknité egyptské bavlně, která je kvalitnější a příjemnější než obyčejná bavlna s krátkými vlákny. Vynikající volbou je také bavlněný satén, který je krásně lesklý a mimořádně příjemný na omak. U saténu je ale třeba zvolit skutečnou kvalitu, levné saténové povlečení ze stánků má zcela jiné vlastnosti než satén z kvalitní egyptské bavlny. Hodně důležitá je u povlečení kvalita a hustota příze. Optimální je vybírat ložní prádlo s kvalitou kolem 50 NE a s hustotou alespoň 200 nití na čtvereční palec. Také můžete sledovat gramáž na m2. Kvalitní ložní povlečení se vyrábí z příze s dlouhými a tenkými vlákny, která zajistí vysokou hustotu tkaní, tedy i vyšší pevnost – i přes nízkou gramáž. Výrobci právě tímto způsobem uvádí zákazníky v omyl – prezentují se vysokou gramáží, ale k výrobě ve skutečnosti používají levné příze s krátkými a silnými vlákny, které sice mají vysokou gramáž (hmotnost), ale zato nízkou hustotu vláken, brzy se třepí a nedrží pohromadě. Klasická gramáž kvalitního povlečení se pohybuje v rozmezí 110–140 g/m2 a vyrobeno by mělo být z dlouhých lehkých bavlněných vláken. Sledujte také to, zda zhotovená příze prochází procesem macerace. Jedná se o způsob úpravy bavlněných textilií. Následkem těchto změn mají pak mercerované výrobky vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Lesk podobný hedvábí a příjemnější omak. Také si povlečení očichejte. Nesmí nijak zapáchat použitými barvami. Zapínání se obvykle řeší klasickým zipem, což je pohodlnější a praktičtější – setkat se s ním můžete i u levnějších povlečení, u těch luxusnějších je na zip poskytována záruka na několik let.

luxusni_lozni_povleceni_loris

Zdroj obrázku: trendyvbydleni.cz

Přírodní materiál nebo umělé vlákno?

Umělá vlákna jsou oblíbená zejména díky nízké ceně, pro Vaši pokožku ale nejsou zrovna tím nejlepším řešením. Mnohem rozumnější je zvolit ložní povlečení z přírodních materiálů, které je mnohem příjemnější na dotek a je lepší i ze zdravotního hlediska – u některých lidí se při používání umělých vláken může objevit alergická reakce.

Napovědět může i země původu

Jedním z kritérií, které vám může částečně napovědět, zda je povlečení kvalitní, je také země, kde bylo vyrobeno. Většina povlečení na našem trhu pochází z asijských zemí, jako je Čína, Pákistán nebo Indie, kde sice vyrábějí zboží za velmi nízkou cenu, ovšem odpovídá tomu nepříliš vysoká kvalita. Kvalitní ložní povlečení, které vám dlouho vydrží a bude se vám pod ním příjemně usínat, většinou pochází spíše z evropských zemí, jako je Německo, Itálie nebo Francie, kvalitní povlečení se ale vyrábí i u nás v ČR – příkladem je společnost Stella Ateliers.

luxusni_lozni_povleceni_franka

Zdroj obrázku: trendyvbydleni.cz

Nejlevnější povlečení většinou není moc kvalitní

Stejně jako u jakéhokoli jiného zboží, tak i u povlečení platí, že cena je do značné míry ukazatelem kvality. Levná povlečení za pár stovek ani zdaleka nedosahují kvality ložního prádla z egyptské bavlny, a i když se Vám na první pohled může zdát, že jejich nákupem ušetříte, ve skutečnosti se jejich pořízení nevyplatí. Nejlevnější povlečení Vám dlouho nevydrží, po častém praní brzy vybledne a není zdaleka tak příjemné na omak. Naopak investice do luxusního ložního povlečení se vyplatí a rozdíl poznáte nejen na první pohled, ale i na dotek.

luxusni_povleceni_alisar_-_kopie

Zdroj obrázku: trendyvbydleni.cz

Kde se dá luxusní ložní povlečení sehnat?

Skutečnou kvalitu určitě nenajdete na stáncích, ale ani v běžných hypermarketech. Luxusní ložní povlečení se dá koupit ve vybraných kamenných prodejnách, objednat si jej ale můžete i z pohodlí Vašeho domova přes internet. To nejlepší povlečení u nás nabízí internetový obchod společnosti Stella Ateliers, jenž najdete na stránkách www.povlecenistella.cz. V jeho nabídce je např. zboží od české značky Stella, dále pak kolekce od známého německého výrobce Bauer a dalších prestižních značek.

Zdroj náhledového obrázku: trendyvbydleni.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *