Moderní dům

Vyšperkujte si exteriér domu kamenným kobercem

Váš interiér je už zrenovovaný a chybí jen doladit fasádu, okolí domu a dvorku?  Chodníčky z přírodních oblázků nemusí být záležitostí jen resortů z letních dovolených. Designové povrchy z kamínků můžete mít i doma.  Využít se dají na menší zídky, příjezdové a zahradní cesty, k altánu nebo okolo bazénu.

Kamenný povrch – snadná údržba i dlouhá životnost

Přírodní materiály jsou dnes o opravdu designovým trendem, ale také podléhají okolním vlivů i zkáze času poněkud rychleji. Nejvhodnější je tak kámen, i když se s ním hůře pracuje a je nákladnější.  Kamenný koberec přestavuje vhodnou alternativu v dostupných variantách a to říční a mramorové kamínky.  Samozřejmě s barevnou pestrostí.  Kamínkové povrchy vynikají snadnou údržbou, dlouhou životností a také nadčasovostí. V neposlední řadě vytvoří dokonalé spojení mezi interiérem a exteriérem a s tímto záměrem propojení pracují architekti čím dál častěji.

Kamínkový povrch ve vaší zahradě

Přírodní vzhled kamenného koberce skvěle zapadne do užitkových i okrasných zahrad.  Dobře totiž ladí k ostatním přírodním materiálů v zahradě především ke dřevu. To oceníte i při stavbě pergol a altánů.  Jednotlivé části zahrady pak můžete podtrhnout právě cestičkami z kamínků kontrastujících nebo splývajících barev. Kamenný koberec lze použít i na schody, pokládka takového kamenného koberce je snadná a rychlá, takže ji zvládne každý kutil.

Jako na dovolené u moře

Pokud máte venkovní bazén, můžete kamenný koberec použít i okolo něj a bazén hned získá jiný designový nádech.  Budete si připadat stále jako na dovolené.  Navíc kamenné koberce jsou protiskluzné a slunce oblázky ani moc nerozpaluje.  Pokud tedy máte děti, je to určitě bezpečné řešení. V nabídce také  jsou desítky nejrůznějších barevných provedeních říčních i mramorových kamínků, nemusíte se tak bát, že byste kamenný koberec nesladili s terasou nebo domem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *