Vysokozdviže

Vysokozdvižný vozík si své místo v komerčním objektu najde

Vlastníte-li sklady nebo jiné komerční prostory, určitě oceníte efektivní manipulaci s jeho vybavením. Potřebujete k tomu ovšem dostatečnou techniku. Jejím základem je pochopitelně především kvalitní vysokozdvižný vozík. Ten se dnes prodává hned v několika různých variantách. Soustřeďme se na ně tedy mnohem podrobněji a poukažme na všechny aspekty, které se výběru a řízení vysokozdvižného vozíku týkají.

Multifunkční použití

Vysokozdvižné vozíky neboli VZV se používají především ve skladových prostorách či větších halách pro manipulaci s těžkým materiálem, který by člověk nebyl schopen unést. Optimální volbou jsou především pro převážení palet, na nichž je tento materiál položen. Vysokozdvižný vozík disponuje vidlemi, díky nimž pohodlně paletu zaklesne a může ji pak přepravit na jiné místo. Mnohdy se na vidlích vozí i ocelové koše a jiné těžké nádoby.

Typy vysokozdvižných vozíků

Vysokozdvižné vozíky je možné volit v několika různých variantách. Ty největší jsou poháněny benzínovými motory a dokážu přepravovat i velké ocelové kontejnery. Disponují speciálním úchopovým mechanismem. Menší jsou elektrické vysokozdvižné vozíky, které jsou optimální právě pro práci v uzavřených prostorách. Podle typu pracoviště tyto vozíky disponují různými koly, obutím a dalšími součástmi. Výbornou volbou jsou například vysokozdvižné vozíky Desta nabízející skvělý poměrně mezi nízkou cenou a vysokou kvalitou.

Může řídit VZV každý?

VZV nemůže stoprocentně řídit kdokoli. Problém ani tak netkví v míře schopností konkrétního člověka. Kdokoli, kdo jej chce řídit, musí absolvovat kurz na vysokozdvižný vozík. Po jeho absolvování mu bude uděleno příslušné oprávnění. Pokud by zaměstnavatel nechal řídit VZV neoprávněnou osobu, hrozí mu vysoké postihy.

Zdroj náhledového obrázku: vysokozdvizny-vozik.info

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *