Jak vybrat matraci pro alergika

Alergie na cokoli je velmi nepříjemná, jelikož se díky ní konkrétní člověk nemusí v určitých chvílích cítit vůbec dobře. Dokonce mu může jít klidně i o život. Právě proto je zapotřebí najít si takové prostředí, které bude i alergickému člověku plně vyhovovat. U alergiků bychom měli myslet i na jejich odpočinek, a tak není od věci vybrat kvalitní matraci, na které si budou moci hovět bez nebezpečí vyvolání jakékoli negativní reakce. Jak by tedy taková antialergická matrace měla vlastně vypadat?

Jak vybrat správnou matraci

Matrace by měla dokonale zamezit výskytu mikroorganismů. Proto byste se měli zajímat o výrobky se speciální povrchovou úpravou. Zapomenout bychom neměli ani na materiál, z něhož je matrace pro alergiky vyrobena. Nesmírně důležitá je i prodyšnost, ta by měla být maximální, aby se mikroorganismy neměly šanci na povrchu uchytit. Zapomenout nelze ani na hygienický aspekt a v neposlední řadě na přítomnost potenciálních alergenů.

Matrace z latexu

Vynikajícím materiálem pro výrobu matrací je latex. Jedná se o zdravotně úplně nezávadný materiál, který dokáže zajistit maximální komfort. Nesetkáte se ani s kumulací vlhkosti, jež je automaticky odstraněna z povrchu a vnitřních částí matrace. Ostatně podívejte se na výhody této matrace podrobně v bodech.

–          ryze přírodní materiál

–          maximálně vzdušná matrace

–          ortopedické vlastnosti na jedničku

–          precizní termoregulace

Matrace z pěny

Pěnové matrace patří mezi nejprodávanější na trhu. Pěna dokáže skvěle zamezit roztočům v jejich působení. Je navíc dobře větratelná, takže by s takovouto matrací neměl být problém. Její výhody opět shrneme. Tato matrace se dokáže perfektně přizpůsobit tělu člověka, který na ní odpočívá.

–          vysoká hygiena

–          maximální prodyšnost

–          pohodlná větratelnost

–          vynikající elasticita

Vybrat si matrace můžete zde.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *