Vysavač

Vysavač vhodný pro domácí mazlíčky na chlupy

Chlupy ze psí srsti dokážou být opravdu všude, to vědí všichni majitelé domácích mazlíčků. Jak tedy vybrat ten správný vysavač, který si poradí s  důkladným odstraněním zvířecí srsti? Vysavačů je na současném trhu více než dost, můžete si tak vybrat přístroj přesně podle svých zadaných kritérií. Ovšem vysavač, který si poradí především s psími a kočičími chlupy má poněkud odlišná kritéria výběru.

Výrazy, které naznačí víc

Vysavač je naprosto nezbytným pomocníkem v každé domácnosti. Úklid bytu se bez takového pomocníka neobejde hlavně tam, kde společný prostor sdílíte se psy a kočkami, případně dalšími osrstěnými zvířaty. Výkonný vysavač zaměřený na takové domácnosti by měl zvládnout vysát i chlupy zašlapané v koberci nebo zapíchané hluboko v sedačce. Při hledání těchto typů přístrojů se zaměřujete v popisu na termíny s označením Dog, Cat, Animal, Animal Care, Full Care a podobně. Takový přístroj by měl mít k dispozici i speciální hlavici s rotačním kartáčem, kterým můžete vysávat přímo srst svých domácích mazlíčků. Chce to ovšem nejprve psa nebo kočku na tento proces pomalu přivykat.

Objem úložiště nečistot

Při výběru vysavače zvažujte také to, jak velkou plochu budete pravidelně vysávat, abyste nemuseli během úklidu několikrát vyměňovat plný sáček. A zvláště, nemáte-li pouze jednoho chlupatého mazlíčka, pořiďte si přístroj, který má objem sáčku či nádoby minimálně 3-4 litry. Tento objem se doporučuje i pro prostory do 150 m2. Nad 150 m2 plochy se doporučuje vysavač s objemem úložiště prachu a nečistot o 4 nebo více litrech.

Čemu se vyhnout

Jestliže sdílíte domácnost s chlupatými domácími mazlíčky, neměli byste vybírat vysavače disponující omyvatelnými filtry. Tyto filtry se rychleji ucpávají. Chlupy a vlasy usazené v těchto vysavačích snižují jejich sací výkon. Protože pro kvalitní a silný sací výkon je důležité udržovat filtr v čistotě, musíte pravidelně a poměrně často kontrolovat, zda není zanesen chlupy nebo vlasy. Další doporučení tak zní: používejte do svého vysavače vždy jen výrobcem doporučení filtry, neboť netěsnosti a špatná přilnavost následně způsobují vyšší propustnost prachu z vysavače.

Jaký je tedy nejlepší vysavač na psí chlupy

Z robotických vysavačů na psí chlupy je zařazena řada iRobot Roomba jako nejlepší vysavače, které se srstí snadno poperou. Potřebujete-li vysávat i mimo dosah elektrických zásuvek, pak jsou nejlepším typem vysavače Dyson – tyčové aku vysavače na zvířecí chlupy. Z klasických vysavačů špičkové kategorie můžete vybírat ty nejlepší mezi vysavači ze značek Rowenta a Bosch. Z cenově nejdostupnějších vysavačů, kde jednoznačně vítězí poměr cena – kvalita, můžeme doporučit vysavače Domo.

Budoucnost je v chytré technice

Pro milovníky moderních chytrých technologií a elektroniky máme jednu skvělou zprávu. Německá společnost Miele nedávno představila zcela nové robotické vysavače opatřené inteligentní 3D navigací. Jedná se o produkty řady Scout RX2. Tato novinka na trhu má schopnost zadržet až 3 x více prachu a nečistot, než modely běžné. Tuto schopnost modely získaly díky integrované kameře v přední části přístroje. Tato kamera je schopna monitorovat celý vysávaný prostor v reálném čase a vytvářet digitální mapy vysávaných místností nebo i celého domu. Do paměti vysavače se následně uloží již vyčištěná místa a následně je přístroj nasměrován do míst, která dosud nebyla vysáta. Prostřednictvím vzájemného propojení vysavače s chytrým telefonem, nebo tabletem tak můžete pomocí živých přenosů sledovat na dálku nejen svou domácnost, ale i vaše domácí mazlíčky, kteří jsou právě doma sami.

Jak omezit vypadávání psí srsti

Kromě toho, že si svůj výběr nového vysavače můžete usnadnit díky Rankito.cz, můžete ve své domácnosti také efektivně omezit výskyt psích a kočičích chlupů. Ve většině případů postačí, pokud budete venku pravidelně svým psům rozčesávat srst, masírovat pokožku a také servírovat jim opravdu kvalitní stravu. Vhodná výživa a rovněž omezení stresu výrazně napomůže tomu, že vaši psi a kočky budou méně línat a vaše domácnost tak nemusí být zavalena zvířecí srstí a uvolněnými chlupy.

 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *