Vyrobte si účinný domácí přípravek na sprchový kout

čistič sprchového koutu

I když si ho nemůžeme vynachválit, pokud jde o úsporu vody, jakmile dojde řada na údržbu, už to tak veselé není. Udržovat vanu čistou je oproti sprchovému koutu doslova pohádka. Ukrývá totiž nejen nehezké mapy jako pozůstatek po vodě, ale také usazeniny a nečistoty, se kterými si kolikrát ani drahý čisticí přípravek nedokáže poradit.

Vyrobte si domácí čistič sprchového koutu

Možná jste se do této chvíle při čištění sprchového koutu spoléhali na přípravek, který jste koupili někde v drogerii. Vyrobit si přitom můžete svůj vlastní a jiný už nikdy chtít nebudete. Je daleko šetrnější nejen k vašemu zdraví či životnímu prostředí, ale také k vaší peněžence. A svými účinky může hrdě konkurovat předraženým prostředkům z obchodu.čistič sprchového koutu

Foto: Pexels

Co budete potřebovat?

Mile vás překvapí, že pro výrobu domácího přípravku na sprchový kout potřebujete jen dvě suroviny – a kouzelné na tom je, že je s největší pravděpodobností už teď máte doma. Hlavními hrdiny tohoto příběhu jsou prostředek na mytí nádobí a bílý ocet. Obě suroviny má většina lidí doma běžně po ruce, jen by je nenapadlo, že z nich lze vyrobit efektivní čistič sprchového koutu.

Jak na to:

Vezměte si čistou lahev a naplňte ji do poloviny prostředkem na mytí nádobí. Zbytek lahve potom dolijte bílým octem. Jakmile bude lahev plná, dobře obě složky promíchejte. A to je celé kouzlo, odteď už můžete domácí čistič sprchového koutu vesele používat. Nebudete se stačit divit, jaké zázraky s vaším sprchovým koutek dokáže.

Jak přípravek používat?

Domácí čistič sprchového koutu můžete používat tak, jako jste byli doposud zvyklí. Potřebné množství naneste do prostoru sprchového koutu, nechte chvíli působit a poté sprchový kout vyčistěte. Bohatě stačí, když ho budete používat jednou do týdne. Můžete do něho přidat i několik kapek oblíbeného éterického oleje – přípravek bude krásně vonět a jeho použití pro vás bude zase o něco příjemnější.

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-27544-domaci-cistic-sprchoveho-koutu-spojenim-dvou-latek-vznika-ucinna-smes.html
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.