Jak doma využít bublinkovou fólii

Bublinková fólie

Bublinkové fólie jsou nedílnou součástí každé krabice. Po vybalení samotné krabice zamíří bublinková fólie většinou do odpadkového koše. To je často ale velká škoda. Bublinkovou fólii lze totiž v domácnosti využít mnoha různými způsoby. Jakými?

Bublinková fólie

Historie bublinkové fólie se začala psát v roce 1957, kdy byla vyrobena poprvé. To, o jak důležitý vynález šlo, nejlépe demonstruje fakt, že každé poslední pondělí v lednu je po celém světě připomínáno jako „Den bublinkové fólie“. Nejprve se však zdálo, že půjde naopak o propadák. Bublinková fólie byla původně totiž vyrobena coby experimentální 3D tapeta. Až posléze si její tvůrci uvědomili, že mnohem více „parády“ udělá jako obalový materiál. Od té doby se svět bez bublinkové fólie prakticky neobejde.

Bublinková fólie

Foto: Pixabay

Domácí balení

Bublinková folie může samozřejmě i doma sloužit jako materiál vhodný při balení předmětů, které by se jinak mohly poškodit. Třeba při stěhování bude skvělým pomocníkem pro balení skleněného nádobí nebo nábytku. Nábytek tak bude chráněný před odřeninami a škrábanci, nádobí před rozbitím a otlučením povrchu. Bublinková folie vám poslouží také při balení křehkého pečiva, které by se jinak mohlo polámat, třeba až povezete velikonočního beránka na chalupu.

Netradiční aplikace bublinkové fólie

Bublinková fólie je velmi dobrým izolantem zvuku, tak proč si z bublinkové fólie nepostavit třeba izolační odhlučňovací stěnu? V zimním období můžete potom bublinkovou folii využít jako výborný tepelný izolant na váš hrnek. Pokud hrnek obalíte do folie, vydrží vám nápoj déle horký. Bublinkovou fólií jde taktéž velmi dobře zaizolovat skleník, jak dobře ví všichni pěstitelé, či jako krycí plachtu na bazén.

Bublinkovou folii můžete využít i coby bezpečnostní prvek. Vlažit jí můžete pod rohožku přede dveřmi nebo pod oknem. Při došlápnutí zapraská, což může nepřipraveného zloděje poměrně dobře vylekat třeba a donutit ho zazmatkovat a dát se na ústup.

V neposlední řadě najde své bublinková fólie využití i coby antistresová pomůcka. Je léty a miliony lidí prověřeno, že čím více bublinek vymačkáte, tím lepší náladu si navodíte. Můžete třeba soutěžit o počet vymačkaných bublinek na čas. Budete překvapeni kolik zábavy si s touto zdánlivě primitivní aktivitou užijete.

Zdroj informací: https://bublinkova-folie.cz/pouziti

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.