Šampon neslouží jen na mytí vlasů. Jak pomůže v domácnosti?

šampon

Šampon využíváme především k mytí vlasů. Vždyť právě k tomu je určený, ne? Možná vás to překvapí, ale využití šamponu sahá u vás doma ještě dále a neomezuje se pouze na koupelnu. Prozradíme vám, k čemu lze v domácnosti šampon využít.

Překvapivé využití šamponu

Většina z nás ho má postavený na vaně nebo na poličce ve sprchovém koutu. Bereme ho jako samozřejmost při mytí vlasů. Ale tím pro nás jeho využití končí. Je to škoda, protože šampon vám může být k ruce i při jiných činnostech, nežli pouze u mytí vaší hřívy. Jak a kde ho lze využít?

Koberec zbaví fleků a skvrn

Skvrny na koberci nejsou nic lákavého, je naprosto logické, že se jich chceme zbavit. Můžeme se spolehnout na chemické prostředky z obchodu, které ale často bývají příliš agresivní a na koberci nechávají vyšisované fleky. Na pomoc si můžeme povolat šampon, který skvrnu jemně vyčistí a zachová stejnou barvu koberce. šampon

Foto: Unsplash

Povolí šrouby

Málokoho by napadlo použít na příliš utažené šrouby kapičku šamponu. A přece se budete divit, jak snáze je potom vytáhnete, když je lehce pokapete šamponem. Příště už nebudete zápasit s natěsno utaženými šroubky, protože budete vědět, jak nad nimi vyzrát.

Pomůže na sražený svetr

Už se vám někdy stalo, že se vám do prádla zamotal i svetr, který jste vyprali na příliš vysokou teplotu a on se srazil? Asi každý z nás má za sebou takovou zkušenost. Odteď už budete vědět, že oblíbený kousek nemusíte hned vyhodit. Když se vám příště podaří srazit svetr, vyperte ho na nízkou teplotu s trochou šamponu. Svetr získá zpět svoji původní velikost.

Zbaví rostliny prachu

Máte doma rostliny s velkými listy, na kterých ulpívá prach? Asi nikoho nepotěší, když se na rostlinách objeví tlustá vrstva prachu, ale koho by bavilo to pořád dokola uklízet? Přitom stačí tak málo! Přidejte do vody trochu šamponu, nalijte do rozprašovače a listy rostlin touto směsí postříkejte. Minimálně 14 dní budeme mít od prachu na listech pokoj.

 

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-26961-samponove-triky-na-nekolik-zpusobu-jeho-vyuziti-vas-prekvapi.html
Náhledové foto: Unsplash

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.