Vyrobte si domácí repelent, v létě ho určitě využijete

repelent

V současné době je stále častějším trendem nahrazování komerčních produktů těmi domácími. Kromě toho, že lze tímto způsobem ušetřit, je to ve skutečnosti i udržitelný a ekologický přístup k provozu domácnosti. Jednou z věcí, kterou si můžete doma vyrobit a nahradit jí komerční produkty (často poměrně drahé), je repelent proti hmyzu.

Léto a hmyz

Během letních měsíců, kdy je frekvence příletů obtížného hmyzu velmi intenzivní, je potřeba vybavit se pořádným repelentem. Ten si však nemusíte kupovat, postačí vám k tomu ingredience, které máte doma a domácí příprava.

Potřebovat toho nebudete moc, půjde především o jedlou sodu, převařenou vodu a některé běžné rostliny nebo bylinky. Na množství sody nijak nešetřete, jedná se o důležitou ingredienci. Potom mějte také na mysli, že bylinky (levandule, máta, měsíček…) budou vytvářet aroma, které bude následně odpuzovat onen otravný hmyz.

repelent

Foto: Pixabay

Jak na přípravu repelentu

Připravit repelent není těžké. Smíchejte zkrátka všechny přísady dohromady s tím, že nejprve bylinky vylouhujte v horké vodě a nechte zchladnout. Sušená levandule ovšem nebude příliš aromatická. Pro lepší intenzitu vůně vašeho repelentu proto použijte ještě 3-5 kapek esenciálního oleje. Esenciální olej s vůní levandule pomůže zajistit dobrou ochranu. Intenzivní aromatická vůně vám zajistí klid bez otravného hmyzu.

Repelent naplňte do malé lahvičky s rozprašovačem. Jeho stálou intenzitu zajistíte neustálým doplněním esenciálního oleje dle potřeby. Pár kapek postačí, dávky již nezvyšujte.

Stejně tak si můžete vyrobit repelent z rozmarýnu, hřebíčku apod. Některého hmyzu se ale nelze zbavit jen tak zlehka. Patří mezi něj především klíšťata. Na ty ale platí zase droždí. Pokud budete jíst kousek droždí denně, snížíte tím počet zakousnutých klíšťat ve vaší kůži.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jedla-soda-repelent-30000628.html

https://living.iprima.cz/zahrada-domaci-repelenty-levandule-rymovnik-hrebicek-recepty

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.