Vyrobte si domácí kečup

kečup

Bez kečupu to v kuchyni nejde. Ale ačkoliv jej lze v každém supermarketu sehnat v nespočtu různých podob, stále platí, že domácí je domácí. Jeho příprava navíc není nikterak náročná. Jak na to? Co v takovém domácím kečupu nesmí chybět a jaký postup pro jeho přípravu zvolit?

Proč si udělat kečup doma?

V dnešní uspěchané době saháme při vaření většinou po konzervách anebo dáme přednost polotovaru. Mnoho z nás ale patří k milovníkům gurmánských chutí, ke kterým jistě patří i ta kečupová, která je navíc oblíbená i u těch nejmenších strávníků.

Ovšem kupovaný kečup je plný chemie, a o čerstvých rajčatech se nedá rozhodně mluvit. Kdo by si nepřál žít alespoň trochu zdravě a občas si dopřát ten pravý prožitek chuti z čerstvé zeleniny?

rajčata

Foto: Pixabay

Rajčata jako základ

K tomu vám však postačí několik kilogramů zralých rajčat, které nejprve spaříte v horké vodě spolu s kořením, které zabalíte do plátěného pytlíčku. Nesmí chybět několik kousků hřebíčku, skořice, nové koření a pepř.

Oloupat rajčata ze slupky bude snadné, navíc z některých rajčat se slupka stáhne sama. Podlít je můžete i sklenkou červeného vína. Nezapomeňte, že přidáním nakrájených jablek bez jádřince s kouskem cibule dodáte kečupu tu pravou chuť.

Zbývá kečup mírně osolit, doladit octem, a nakonec na zjemnění chuti přidat i cukr. Takto povařenou směs ingrediencí zbývá důkladně propasírovat přes jemné síto. Kečup nalijte do předem vyvařených sklenic. Bude se náramně hodit ke grilovanému masu anebo pro přípravu různých omáček.

Zdroj informací: https://www.domacikuchyne.cz/jak-vyrobit/recept-na-domaci-kecup-je-vyborny-treba-ke-grilovanemu-masu-i-na-testoviny.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.