Jak správně čistit strop a proč byste to vlastně měli dělat? Některé důvody překvapí

vánoční úklid na poslední chvíli

Čas od času je zkrátka a dobře potřeba strop vyčistit. A jak to udělat ? Které produkty použít a na co si dát pozor? U nás najdete tipy pro správné mytí stropu na jednom místě. Dokážete to, aniž byste se příliš unavili.

Jak často čistit strop

Pokud chcete mít doma opravdu čisto, přistupte k této proceduře jednou za měsíc. Ano, přesně tak často by se měl prach vždy oprášit, abyste účinně zabránili hromadění usazenin a nečistot.

Běžné čištění stropu není složité

Chcete-li to provést, vezměte si k ruce smeták s měkkými štětinami, na které se dokáže skvěle nalepit prach, a jemně s ním přejeďte strop na všech místech. Poté na něj připevněte čistý hadřík z mikrovlákna (nebo jednoduše použijte mop) a proces opakujte. Pokud již není strop v nejlepší kondici a loupe se, je nejlepší ho vysát (a samozřejmě urychleně opravit).

02_uklid

Foto: Pixabay

Odolné skvrny vyčistěte pracím práškem

Pokud se na stropě udělaly jakékoliv skvrny, bude nezbytné na celou proceduru trochu „přitlačit“. A jak na to?Začněte tím, že nábytek a podlahu v místnosti dobře přikryjete dostatečně velkým igelitem nebo třeba starými prostěradly.

V kbelíku smíchejte běžný prací prášek s horkou vodou a poté do této směsi namočte houbičku. Její jemnou stranou jemně přetřete odolné skvrny a nakonec opláchněte čistou vlhkou houbou. Vzápětí otevřete okna a dveře, aby strop dobře vyschl a neudělaly se na něm další skvrny. A pokud nemáte k dispozici žebřík nebo vysokou židli (případně práce ve výškách opravdu nemusíte), můžete pro čištění stropu použít smeták s dlouhou násadou.

Odolné skvrny můžete nahřát

Pokud se potýkáte s odolnými nečistotami v kuchyni, zefektivněte celý proces díky teplu. Zvyšte v místnosti vlhkost (třeba tím, že na hodinu postavíte na plotnu hrnec s horkou vodou) a teprve poté se vrhněte na čištění skvrn. Půjde vám to mnohem lépe.

Náhledové foto: Pexels

Zdroj: https://wach.ru/cs/sadovodstvo/kak-ochistit-i-privesti-v-poryadok-potolok-iz-penoplasta-na-kuhne-kak.html

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.