Klika

Výrazné barvy a dřevo aneb trendy roku 2018

Na světových veletrzích se prezentují společnosti s novými trendy v bydlení. Letošní trendy jasně říkají, abychom se nebáli výrazných barev a také dřeva.

Dřevo je zpět

Letošní rok bude jednoznačně ve znamení dřeva. Je to návrat k tradičnímu, a hlavně osvědčenému materiálu. Navíc bychom měli volit dřeviny, které jsou typické pro danou oblast. V našem kraji to znamená volit dřevo dubové, kaštanové, z jilmy nebo javoru. Trendem je také zanechat dřevu autentičnost, zanechat všechny suky i praskliny, zkrátka ponechat přirozený vzhled, který zatraktivní a zútulní váš byt. Platí to nejen pro nábytek, ale třeba i dveře.

Koupelna ve dřevě?

Ano, dřevěná koupelna bude hitem roku 2018. Skříňky v koupelně lze zahalit velké a pestré škály dřevodekorů, vybrat si budete moci z různých barevných odstínů. Světlejší variantu zastupuje dřevodekor dubu či bříza. Co se týká tmavších barev, na výběr je třeba ořech nebo wengé. Takovou střední cestou u barevnosti je dřevodekor café. Jeho do hněda laděné zbarvení je totiž nekonfliktní a dá se skvěle kombinovat s bílou nebo slonovinovou barvou. Všude přítomné vlhkosti a vodě v koupelně lehce odolají laminátové dřevodekory.  A pokud toužíte po nějakém opravdovém dřevo, zvolte speciálně ošetřený masivní dub.

Změna struktur a tvarů

Hranaté tvary u designu kování dveří, které vládly v trendech posledních letech, pomalu mizí. A naopak se kliky zaoblují. Bude také pokračovat trend minimalismu, který říká, že se má vše co nejvíce zjednodušit až skrýt.  Kliky se tak zapouštějí do dveří nebo mizí úplně. Neviditelné se stávají  dokonce i panty. Kliky se v poslední době stávají nejen praktickým, ale i designovým prvkem. V kurzu budou matné povrchy ve zlatých, bronzových a měděných odstínech. Na vrcholu však i nadále zůstane černá. Ta je totiž stále nejžádanějším odstínem v moderních interiérech. Co se týká nejvhodnějšího materiálu pro výrobu klik, je to stále mosaz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *