Stěhování

Stěhování svépomocí: Máme pro vás 3 tipy na jeho hladký průběh

Mezi velmi neoblíbené činnosti patří bezesporu stěhování. Popravdě se není čemu divit, jelikož se člověku mnohdy nechce tahat se spoustou věcí z místa na místo. Hodláte-li ušetřit, není problém objednat si profesionální společnost, jež se touto činností zabývá. Věci vám odstěhují rychle, efektivně a bez jakéhokoli poškození. Většina takových společností nabízí dokonce i záruku. Vaším nepřítelem ale bude cena. Ta se samozřejmě vyšplhá vcelku vysoko. I proto se spolehněte na vlastní síly. Dáme vám 3 tipy, abyste se přestěhovali bez starostí.

1. Sežeňte si dostatek pomocníků

Ať patříte mezi skutečné svalovce, anebo nikoliv, stejně si na tuto činnost pozvěte větší množství lidí. Ušetříte si spousty síly a také moře času. Rozhodně také nepočítejte s tím, že některé bytelnější věci přenesete sami. Stěhování takového piana z jednoho patra do druhého patří mezi fyzicky náročné činnosti i pro několik mužů.

2. Nezapomeňte na prostorné auto

Čím vícekrát pro stěhované věci pojedete, tím se zvyšuje pravděpodobnost jejich zničení anebo v lepším případě poškození. Jestliže uvažujete o využití klasického osobního vozu s přívěsným vozíkem, pak raději tuto myšlenku ihned zažeňte. Jednak hrozí pád předmětů z nekrytého vozíku na silnici a jednak může přijít déšť či sněžení. Některé věci krátkodobou i dlouhodobější vlhkost nesnesou. Optimální volbou je dodávka vybavená polstrováním, do níž krabice i nábytek jednoduše poskládáte.

3. Využijte kvalitní krabice na stěhování

Poslední nesmírně důležitá rada spočívá ve využití speciálních stěhovacích krabic. Právě ony se vyznačují dostatečně silnými stěnami a také specifickými úchyty pro usnadnění přenosu. Nehrozí jejich poničení a postupná degradace stavu přenášených věcí podobně, jako tomu bývá v případě použití starých krabic. Budete-li mít navíc připravené drobné věci v těchto boxech, ušetříte čas! A kde takovéto speciální krabice na stěhování vybírat? Třeba na centrum-krabice.cz.

Zdroj náhledového obrázku: centrum-krabice.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *