LED svítidla

4 tipy pro výběr elegantního a funkčního osvětlení do interiéru

Rádi byste váš dům či byt vybavili novými svítidly, ale netušíte, podle jakých aspektů byste je měli vybírat? Pokud ano, jste stoprocentně na správném místě. V následujících řádcích vám dáme celkem 4 tipy týkající se výběru jednotlivých svítidel.

1. LED technologie v hlavní roli

Uvažujete-li o klasických žárovkách anebo takzvaných úsporkách, raději na tyto myšlenky zapomeňte! Lákají sice nízkou cenou, nicméně jejich spotřeba je neskutečně vysoká a světlo mnohdy nepřirozené. LEDky jsou až desetinásobně úspornější. Vše je dáno technologií, na níž jsou založeny. Díky elektrické energii vzniká přímo světlo a jen minimální množství tepla. U standardních vláknových žárovek je tomu přesně opačně. Světlo je v podstatě vedlejším produktem.

2. Správná intenzita světla

Při nákupu se soustřeďte také na celkovou intenzitu světla. Světelné zdroje by měly být přiměřené. Nedostatečně osvětlená místnost anebo naopak hodně ozářené prostory mohou představovat velký problém a škodit lidskému zraku. O fotobiologické bezpečnosti světelných zdrojů si můžete přečíst více zde: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/fotobiologicka-bezpecnost-svetelnych-zdroju.

3. Jakou barvu světla volit?

Alternativ je hned několik. Do venkovního prostředí se nejčastěji nakupují světelné zdroje se studeným bílým odstínem. Venku takovéto osvětlení vypadá stylově. Do interiéru je ovšem zapotřebí vybírat poněkud teplejší odstíny. Výbornou volbou je především teplá bílá. Jinak ale není problém koupit i LEDky se standardní žlutou barvou. Více informací o barevné teplotě světla najdete na http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/barevna-teplota-svetla-chromaticnost.

4. Jaký typ svítidla vybrat?

Klasiku představují různé lustry a svítidla, do nichž se šroubují žárovky. Na chodby se hodně volí bodovky. Pokud byste raději nejmodernější variace, vsaďte na LED panely. Do pohledů jsou nejvhodnější LED pásky. Alternativ je hodně a jejich výběr by se měl odvíjet dle charakteru konkrétní místnosti.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *