Plastové okapy

Vyplatí se plastové okapy a žlaby

Řešíte momentálně opatření vašeho domu okapy a žlaby? Pokud ano, rozhodně byste měli dbát především na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. V současnosti se hodně využívá plastu a právě plastové okapy a žlaby nejsou žádnou výjimkou. Právě proto se na tento typ okapů budeme soustředit mnohem podrobněji. V čem tedy spočívají jejich hlavní výhody a proč se prodávají stále častěji a ve větším množství?

Rozdíl mez plastovými a kovovými okapy

Z hlediska kvality bychom rozdíl mezi plastovými a kovovými okapy hledali jen velmi složitě. Disponují ovšem spoustou ostatních výhod. Patří mezi ně hlavně jejich vzhled. Vybrat si budete moci z pestré palety nejrůznějších barev podle vaší fasády. Maximální je i životnost. Plast je schopen díky maximální rezistenci vůči okolním vlivům vydržet v podstatě navždy. Zájem zlodějů budit podobně jako měděné okapy rozhodně nebude, jelikož jeho pořizovací cena je nízká. Celý systém je zcela bezúdržbový.

Hodí se plastové okapy pro všechny stavby?

Plastové klasické okapy polokruhového tvaru lze využít prakticky na všech stavbách bez rozdílu. Pro menší střechy se hodí spíše užší okapy, které mají hranatý tvar. Své místo si najdou hlavně u zahradních domků, pergol či chatek. Hranaté plastové okapy ovšem budete muset nutně lepit. Standardní polokruhové mají pouze klikací systém, takže půjdou do sebe naprosto bez problémů. Montáž je jednoduchá a zvládne ji každý.

Mrazuvzdornost na jedničku

U plastových okapů se budete moci spolehnout i na mrazuvzdornost. I když plast pochopitelně v důsledku minimálních teplot tuhne, bez větších problémů vydrží v záchytných kotvících prvcích a okapy budou konzistentní i v době třeskutých mrazů. To samé platí i o slunečním záření. Díky povrchové úpravě nedochází k vyblednutí odstínu. Vzhled okapů tak bude dlouhodobě skvělý.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *