Výměna oken na podzim není hloupost

Rozhodujete se, zda si pořídit plastová okna ještě letos? Ideální je to stihnout ještě před zimou hlavně proto, že už budete mít v zimě nová okna s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Dokonce i výměna v zimě je možná, má dokonce i své výhody. Technologické postupy se ani v zimě nemění. Když budete nechávat výměnu oken až na jaro, tak si alespoň zkuste výměnu oken u spolehlivé firmy rezervovat s předstihem nebo si plastová okna už v zimě pořiďte a na montáž do jara počkejte. Vezmeme to ale popořadě.

Plastová okna do obývacího pokoje

Výměna oken v zimním období – výhody a nevýhody

Hlavní nevýhodou, která ale nemá na kvalitu provedení práce vliv, je skutečnost, že vám v zimě může trochu promrznout byt. Samotná výměna oken však netrvá zase tak dlouho, takže bez oken nebudete více než jeden den. Navíc když bude -20°C, výměnu oken vám odloží na teplejší dny. Pojďme se však podívat na výhody nákupu a výměny oken v zimě:

  1. Zimní slevy. Spousta seriózních firem nabízí v zimě na nová okna slevy, můžete tak ušetřit i několik tisíc korun.
  2. Vyberete si termín montáže. I firmy s nejlepší pověstí a nejnabitějším diářem mají v zimě více času. Můžete se tak domluvit na termínu, který vám vyhovuje, nemusíte si montážní firmu objednávat s měsíčním předstihem.
  3. Budete mít nová okna už tuto zimu. Čím dříve si okna pořídíte, tím dříve budete využívat výhody, které nová okna přinášejí.
  4. Na jaře bude přetlak. Lidé logicky nejčastěji čekají na výměnu oken na konec zimy, až přijdou teplejší dny. Z toho vzniká na jaře přetlak, tlak na firmy. A z toho mohou pramenit chyby nebo i vyšší ceny. Montáží oken v zimě se tomu vyhnete.

Jak výměna oken probíhá

I když jste šikovní kutilové, doporučuje se nechat montáž oken na odbornících už jen kvůli záruce a možnosti reklamace. Výměna oken začíná částečným vyklizením bytu kolem oken, poté je na řadě demontáž a odvoz starých oken. Je-li to potřeba, rozšíří se prostor pro nový rám, usadí se a upevní nové okno, utěsní se připojovací spáry. Poté se osadí vnější a vnitřní parapet, odstraní se ochranné pásky z rámů a křídel a výměna je hotová.

Plastová okna v domě

Nákup oken v zimě, montáž na jaře

Když si nechcete nechat nová okna montovat v zimě, zvažte alespoň jejich zimní nákup. Využijte zimní slevy prodejců a nová okna si buď sami bezpečně a opatrně uskladněte do jara, nebo se s prodejcem domluvte, že vám je uskladní a na jaře namontují. Máte tak jistotu, že budete mít u dané firmy zajištěn jeden z brzkých jarních termínů a vyhnete se tak tlačenici.

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *