Předsíň

Předsíň jako vizitka vašeho bydlení

K malému bytu patří většinou i malá předsíň.  Pokud si nevíte rady, jak ji zařídit, aby vám dobře sloužila a byla hezkou vizitkou vašeho bydlení, poradíme jak na to.

Zanedbávaná avšak důležitá místnost

Předsíň bývá často docela zanedbávanou místností. Přitom je to místnost, kterou vidíte jako první, když vejdete do bytu a poslední, když byt opouštíte. V předsíni odkládáme svršky a děláme si pohodlí po příchodu domů z práce.  Zvláště v malých předsíních je případná neorganizovanost, kde je nedostatek místa, hned vidět. Aby nás tato místnost nedeprimovala hned, co otevřeme dveře, je nutné se zamyslet i nad vhodnými úložnými prostory, abychom mohli vůbec odložit to, co odložit chceme. Ideální úložné prostory do předsíně jsou uzavřené, tedy skříně, botník, cokoliv co se dá zavřít, až něco odložíme. V předsíni se více než v ostatních místnostech vyplatí zainvestovat do vestavěné skříně.  Nezbytností je také věšák, botník a polička na šály, rukavice či cyklistickou helmu.

Dobré osvětlení a světlé barvy

Než opustíme dům či byt, vždy ještě v předsíni zkontrolujeme v zrcadle svůj vzhled. I proto je dobré se postarat o vhodné osvětlení.  Ideálně jedno centrální světlo na stropě, jedno nad zrcadlem a jedno ještě v nějaké jiné části předsíně.  Kromě toho, že díky osvětlení bude lepší viditelnost, místnost se i opticky zvětší.  K optickému zvětšení malé předsíně přispívá správná výmalba.  Nejlépe tedy ve světlých barvách např. v bílé, krémové, světle žluté, světle oranžové nebo hnědé.  Tmavé a syté barvy jsou naopak pro malou předsíň naprosto nevhodné.  Optickému zvětšení samozřejmě pomáhají i zrcadla do předsíně, ale musí se s nimi opatrně.

Pořádek je potřeba

V malé předsíni je pořádek důležitý, protože je všechno hned vidět.  Proto se snažte mít zde, co nejméně věcí na očích a využijte uzavřených prostor.  Využijte také triky pro optické zvětšení místnosti. Předsíň je totiž vizitkou celého bydlení!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *