Okna

Vše, co potřebujete vědět o hliníkových oknech

Zatímco plastová okna jsou už po mnoho let zcela běžnou záležitostí, hliníková okna se vrací na výsluní po letech ústrků. Nejprve hliníková okna vytlačila okna dřevěná, ale jejich vzestup byl poté přerušen s příchodem plastových oken, která se vyznačovala nejen nižší cenou, ale především lepšími tepelně izolačními vlastnostmi.

Časy se však mění a hliníková okna se opět dostávají do centra pozornosti. Je to dáno nejen moderními technologickými a výrobními postupy, ale také dalšími vlastnostmi, které z nich činí zdatného konkurenta PVC oken. Čím tedy hliníková okna vynikají?

Jedinečné vlastnosti hliníkových oken

V první řadě jsou hliníková okna charakteristická mimořádnou pevností a velmi dobrou odolností vůči klimatickým vlivům. Oproti hojně používaným plastovým oknům jsou hliníková okna běžně dostupná ve velkých rozměrech a nadstandardních velikostech, aniž by docházelo k nežádoucí deformaci rámů, přesně s ohledem na potřeby současné architektury. Z konstrukčního hlediska představuje výhodu také nižší hmotnost, a tedy i menší zátěž na celkovou konstrukci. To vše má příznivý vliv na dlouhou životnost hliníkových oken, a to i ve srovnání s okny plastovými.

Nutno rovněž podotknout, že hliníková okna přes svou pevnost a odolnost působí poměrně subtilním, elegantním dojmem, díky čemuž dokonale zapadají i do moderních architektonických koncepcí. V jejich prospěch hovoří také značná variabilita ohledně povrchové úpravy, neboť možné je trvanlivé práškové lakování i laminování fóliemi s dřevěným dekorem nebo klasickým barevným tónováním.

Zaujala vás moderní hliníková okna v Opavě a jejím okolí? Obrátit se můžete na společnost Triogas, která nabízí kvalitní hliníková okna ve Vsetíně. Dále zajišťuje jejich odbornou montáž a případně také nezbytný servis.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *