Jídelna

Podzimní trendy bydlení

Se změnou ročního období přichází i změny v trendech bydlení. Tradičními barvami podzimu bývají oranžové a hořčicové tóny.  Od těch se však letos poněkud opouští a budou se objevovat jen na menších plochách. Co se bude v interiéru letos nosit, se dozvíte právě teď.

Tmavé tóny a samet

Barvou letošního podzimu je modrá.  A to hned v několika odstínech. Najdete ji od světle modré a po námořnickou.  Modrá v kombinaci se zemitými barvami třeba s tmavě hnědou, oříškovou nebo smetanovou dodá pravý podzimní nádech. Jako skvělý kontrast poslouží právě barva hořčice na menších plochách. Chybět samozřejmě nesmí ani barva roku, kterou je ultrafialová barva. Ta však nemusí každému sedět, a tak si našla cestu v modrých podtónech.  Co se týká materiálů, velmi populární bude letos na podzim samet na křeslech, polštářích i přehozech. Zároveň bude oblíbené vše, co se třpytí a odráží světla. To znamená metalové, kovové či skleněné povrchy a u textilu i flitry.

Návrat osmdesátek

Velký návrat v trendech bydlení hlásí osmdesátky a neonové barvy, které se dostávají i do bytů v podobě barevných tapet a zářivých koberců.  To však nemusí být pro každého, a pokud nejste zrovna v tomto směru největší odvážlivec, můžete vsadit na neonové dekorace, doplňky s čísli,obrazy, polštáře a deky.  S dekami souvisí ještě jeden trend a to vrstvení.  Čím více polštářů, dek a přehozů, tím lépe. Navíc hrají prim velké velikosti.

Starodávné kousky

Výrazným trendem jsou také Vintage kousky, především ze dřeva. Pohled na dřevo s patinou totiž prý navozuje pocit klidu i pohodlí.  Až tedy budete shánět poličku či stojan na ručníky, sáhněte místo moderních kousků po věkovitě vypadajícím dřevu.  Navíc s industriálními prvky, které zůstává stále v módě.  Základem industriálního stylu inspirovaného prostředím továren je osvětlení ze studeného kovu, kovové lampy, světla z trubek nebo velké žárovky.  Touto kombinací stylů, tak vytvoříte neotřelou kombinaci, se kterou zkrátka nemůžete udělat chybu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *